| ag9732476 a întrebat:

Cum pot sa ma adresez unei fete prima oara cand o invit la o intalnire?

7 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Fii cat mai original.Profita de orice "context". Spre exemplu, spune-i ca e asa frumos afara, si ca ti-ar placea sa iesiti impreuna la o inghetata sau la o plimbare.Fii tu, natural asa cum esti, nu folosi cuvinte pompoase si nu te adresa ca si cand ai invita niste oficialitatilaughing Cred ca va aprecia oricum ai face-o.

| DenissaDeea a răspuns:

Doamna/''isoara'' miar face o deosebita placere daca aveti buna placere sa imi oferiti onoarea de a iesi cu d. voastra la o plimbare, sau sa servim un suc, o cafea, etc etc.

| Zoombe3 a răspuns:

In limba Romana

| FearNoEvil a răspuns:

Ai doua posibilitati:
Timid: "Stii... vroiam sa te intreb ceva si nu stiu cum sa o fac. (vezi daca zice ceva) Ma intrebam daca ti-ar face placere sa iesim impreunahappy"
Cu tupeu: "Ti-ar placea sa iesim impreuna big grin"
Acum vezi si tu care se potriveste, in functie de cum esti tu (timid sau cu tupeu) si cum crezi ca i-ar placea ei sa fii.
In orice caz nu conteaza cum o faci... FA-O.

| valsulnorilor a răspuns:

Fetele sunt mult mai mature de cat baietii si lor le place spontaneitatea si inteligenta. Nu da dovada de timiditate si fii sigur pe tine. Sa nu o intrebi :Vrei? Esti de acord sa mergem in cutare loc? M/am gandit sa facem x... ce zici esti de aceeiasi parere?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prezintate, politicos, spuneti parerea la adresa ei, si dorinta de a iesi undeva impreuna. direct sau ceva de genul; ce sanse am sa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa-i zici asa(cum a zis DenissaDeea), sincer eu zic ca e cam de moca veche, de pe vremea bunicilor faza cu "deosebita placere."chatterbox/. Pur si simplu foarte prietenos, fi tu insuti asa cum te comporti de obicei!happy

>big grin