| silvia3333 a întrebat:

Cum pot sa ma despart mai finut de cineva de care nu mai sunt indragostita si care simt ca m-a mintit? Chiar as avea nevoie de niste idei pentru a nu fi chiar nesimtita si sa ii spun pe fata totul.

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Spune-i direct, ca tu consideri ca relatia nu mai merge. Totusi, daca te intreaba de ce si iti cere detalii, eu consider ca ar fi necesar sa ii spui si d ce. Nu vei fi nesimtita, vei fi sincera si macar va avea si el habar de ceea ce a facut. happy

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Si daca ii ascunzi ceea ce simti tu nu te faci pe tine mincinoasa?
Unul din 'stalpii' pe care se bazeaza o relatie este tocmai sinceritatea - sau comunicarea.

| silvia3333 explică (pentru Zenithf):

Tocmai de aia am cerut ajutor ca sa ma despart de el, dragule, pentru ca vreau sa fiu sincera. Dar ar fi prea urat sa ma duc la el si sa ii zic "vezi ca ne despartim, nu mai am chef de tine", nu crezi?

| B27VIP a răspuns:

Personal prefer sa aflu adevarul ''pe fata''...chiar face bine si pentru tine(te descarci emotional)

| sebysebyca a răspuns:

Te invat eu dar numai in privat!

| CeaCuMasca a răspuns:

Spune-i pe un ton normal ca nu mai simti nimic pentru el, ca vrei sa ramaneti prieteni si ca nu vrei sa il superi, dar simti ca trebuie sa mergi mai departe.Nesimtita ai fi doar daca i-ai tranti niste insulte pe un ton agresiv, sau daca i-ai da papucii printr-un mesaj.Este normal sa ne mai si despartim si ceea ce ti-am sugerat este o varianta potrivitahappy ar trebui sa inteleaga. Daca se simte ofensat, nu in exprimarea ta a constat greseala.

| adriang95 a răspuns:

Asculta! Tu ai fost impreuna cu un barbat sau cu o muiere? Spune-i direct in fata! Daca este barbat, in cel mai rau caz iti va arunca o privire urata, va intelege si te va lasa in pace (ai grija sa nu aiba orgoliul prea mare, pentru ca atunci trebuie sa depui efort sa scapi de el, dar tot direct, fara sa tipi la el).
Daca este o muiere, va plange (oricat de sentimental ar fi un barbat, nu plange din cauza asta! cel putin nu acolo pe loc)

| AriannaAri a răspuns:

Fi sincera, spune-i tot ce ai de zis si motivul pentru care vrei sa te desparti de el.

| AllyutSsa a răspuns:

Orice ai face sa nu te desparti de el print'run mesaj sau pe mes..si nu trebuie sa ii spui totul brusc..incearca sa il iei incet si treptat spune'i.
Ii poti spune ca esti suparata pe el si daca crezi ca te'a mintit discuta cu el si despre chestia asta ca sa afli macar adevarul tongue
PS: Eu ti'as recomnda sa faci ceea ce simti deoarece thu il cunosti mai bine ca oricine iti da sfaturi aici happy Iti urez succes si sper sa iasa bine happy

| silvia3333 explică:

Va multumesc mult tuturor pentru raspunsuri si pentru ca m-ati ajutat. Asa chiar a devenit totul mai usor.

| Bogdan9514 a răspuns:

Daca ii spui pe fata totul, nu inseamna ca esti nesimtita, inseamna ca esti sincera. E mult mai bine asa. O sa inteleaga si de ce nu, o sa te aprecieze pentru ca i-ai spus exact ce ai avut pe suflet.Eu, sincer, as fi mult mai impacat cu gandul asta, decat sa stau si sa meditez la ce s-a intamplat defat sau unde am gresit laughing sper ca ti-am putut fi de folos:*

| Clauditza999 a răspuns:

Spune`i ca vrei sa luati o pauza, pentru ca te simti sufocata! Multa bafta