| youdontevenknow a întrebat:

Cum pot sa ma schimb? Sunt o persoana ingrozitoare.

Spun lucruri amuzante doar ca sa fiu remarcata, insa de cele mai multe ori exagerez si ranesc oamenii. Mereu sunt nemultumita de cei din jurul meu si vreau ca totul sa fie perfect, de aceea imi indepartez prietenii carora le gasesc defecte, le reprosez lucruri, insa apoi ma intorc din nou la ei. Fac lucruri imature, am idei preconcepute, ma comport copilaresc si ii fac pe oameni sa sufere.
Ma cred perfecta si de neinvins.Sunt irascibila.
Odata eram populara si aveam foarte multi prieteni. Acum sunt singura, nu mai am pe nimeni.
Imi pasa foarte, foarte mult de oameni. Daca as putea, i-as ajuta chiar dandu-ma si pe mine la o parte. Le-as da cel mai bun sfat si as fi acolo pentru ei. Dar nimeni nu apreciaza sau este constient de asta cu adevarat.

Sunt o persoana oribila. As vrea sa ma schimb, insa nu pot. Nu pot sa renunt la remarcile mele imature sau la conceptele mele. Nu am absolut niciun prieten, majoritatea lumii m-a lasat balta, iar daca o sa ma imprietenesc cu oameni noi, probabil o sa fiu nemultumita si o sa ii ignor.
Prietenul meu cel mai bun, de care imi pasa incredibil de mult si la care tin chiar mai mult decat la un amic, daca intelegeti ce vreau sa spun, s-a distantat si el de mine. Nici nu ne mai salutam.

Ce pot sa fac? Nici nu am avut curajul sa postez intrebarea pe contul principal. Am 15 ani. Dau fundita, insa va rog sa raspundeti la intrebare din suflet, pentru ca sufar, si vreau sa fiu o persoana mai buna.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Debb a răspuns:

Si acumja crezi ca o sa-si caute boyfriend doar pentru asta?
Sa nu faci asta daca nu iubesti!

Revenind la subiect.
Nu este asa de greu sa te abtii de la comentarii. Sincer, este mai frumos sa tii pentru tine si nu mai impartasi parerile tale tuturor.

Nu esti oribila! Unii te vad distractiva si amuzanta daca esti experta in panarama dar niciodata nu este bine sa exagerezi.

Nu mai fa glume la adresa unei persoane care stii ca iti este destul de apropiata!

Ar fi bine sa discuti si cu prietenul tau despre asta si chiar sa iti ceri scuze (iti va fi greu sa spui asta la stilul tau) dar straduieste-te!

Nu este rau daca esti mai imatura pentru ca poti folosi si termenul 'copilaros" happy ceea ce nu este un lucru rau.

Nu este foarte greu sa te schimbi. Poti fi pur si simplu un pic mai linistita si sa-ti dai drumul doar cand e cazul.

Va fi bine!

5 răspunsuri:
| doinitza12 a răspuns:

Scumpo odata eram si eu asa... dar ma schimbat iubitul meu. m-am schimbat fiindca era sal pierd. dacal il iubesti te vei schimba. tu nu esti oribila esti draguta in suflet dar trebu sa arati asta si prin purtare.eu cind eram in asa situatie o facem numai ca nu aveam destula atentie dar de cind il am pe vlad nu-mi mai trebu nici o atentie doar atentia lui. daca nu iti arati cine esti in suflet cei din jur te vor dispretui

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pe contul principal? Şi ăsta ce-i? Contul secundar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti sa te schimbi intr-un fel :daca nu mai vb cu alti lucruri urate si incerci sa iti imaginezi ca ar vb cu pers iubita si nu o sa mai fii asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma simt la fel,
daca dorest putem discuta pe id-ul meu blondina_stefy si iti voi da cateva idei din propria experienta

Sincer imi pare raupt tine si sper sa-ti faci unul, sau mai multi/multe prieteni/prietene

ia-mi id-ul si o sa putem discuta mai detaliat happy blondina_stefy

| Oana_4980 a răspuns:

Daca vrei sa stii si eu sunt o persoana oribila. Eu sunt indiferenta.