| Inflolicgood112 a întrebat:

am si eu o intrebare mai delicata. sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si problema mea este ca as vrea sa ma Indepartez de oameni cu un caracter copilaresc care doar caterinca au in cap nu stiu cum sa fac am fost si eu asa.o data dar vreau sa ma schimb si nu stiu cum sa ma despart de acesti oameni.dau funda multumesc mult

2 răspunsuri:
| AndrusKanu a răspuns:

Daca simti ca nu esti capabila sa te indepartezi de acest tip de persoane sau nu gasesti solutii singura, inseamna ca nici tu nu te-ai maturizat inca, nici nu ai cum de la varsta asta.

| CosminC86 a răspuns:

Pur si simplu nu-i mai bagi in seama. Vorbesti doar cu persoanele serioase. Dar totusi eu nu te-as sfatui sa faci asta... viata ta va deveni extrem de plictisitoare. Tre' sa stii sa vorbesti si cu prostul si cu desteptul. Asa fac oamenii desteptiwinking