| Inflolicgood112 a întrebat:

am si eu o intrebare mai delicata. sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si problema mea este ca as vrea sa ma Indepartez de oameni cu un caracter copilaresc care doar caterinca au in cap nu stiu cum sa fac am fost si eu asa.o data dar vreau sa ma schimb si nu stiu cum sa ma despart de acesti oameni.dau funda multumesc mult cer sa mentionez ca sunt baiat. dau funda mulrumesc foarte mult //.//

Răspuns Câştigător
| yaVanilla a răspuns:

Fazele copilaresti o sa le treaca de la sine unora din colegii tai - asa cum ti s-a intamplat si tie. Daca nu vrei sa mai ai legatura cu ei, cel mai indicat ar fi sa ii ignori, pana isi vor da seama ca (virgula) comportamentul lor este deranjant. Multa bafta!

1 răspuns:
| Commapoint a răspuns:

Salut. Cand ai varste cuprinse intre 7-15 ani, depinde cum te dezvolti, este foarte bine sa fii copilaros, eu sunt de parere ca fericirea este cel mai important lucru, iar copilaria te face fericit. In schimb, daca ai un anturaj permanent copilaros, te poti indeparta fara sa mai iesi cu ei afara (daca sunteti amici si in timpul liber) iar la scoala, te poti retrage sa vorbesti cu elevii din clase mai mare, poti discuta cu diverse persoane, poti comunica, ca sa iti faci prieteni noi cu care sa te intelegi bine. Nu ii mai baga in seama. Sfatul meu.