| youdontevenknow a întrebat:

Cum pot sa ma schimb? Sunt o persoana ingrozitoare.

Spun lucruri amuzante doar ca sa fiu remarcata, insa de cele mai multe ori exagerez si ranesc oamenii. Mereu sunt nemultumita de cei din jurul meu si vreau ca totul sa fie perfect, de aceea imi indepartez prietenii carora le gasesc defecte, le reprosez lucruri, insa apoi ma intorc din nou la ei. Fac lucruri imature, am idei preconcepute, ma comport copilaresc si ii fac pe oameni sa sufere.

Ma cred perfecta si de neinvins.Sunt irascibila.

Odata eram populara si aveam foarte multi prieteni. Acum sunt singura, nu mai am pe nimeni.

Imi pasa foarte, foarte mult de oameni. Daca as putea, i-as ajuta chiar dandu-ma si pe mine la o parte. Le-as da cel mai bun sfat si as fi acolo pentru ei. Dar nimeni nu apreciaza sau este constient de asta cu adevarat.

Sunt o persoana oribila. As vrea sa ma schimb, insa nu pot. Nu pot sa renunt la remarcile mele imature sau la conceptele mele. Nu am absolut niciun prieten, majoritatea lumii m-a lasat balta, iar daca o sa ma imprietenesc cu oameni noi, probabil o sa fiu nemultumita si o sa ii ignor.

Prietenul meu cel mai bun, de care imi pasa incredibil de mult si la care tin chiar mai mult decat la un amic, daca intelegeti ce vreau sa spun, s-a distantat si el de mine. Nici nu ne mai salutam.

Ce pot sa fac? Am 15 ani. Dau fundita, insa va rog sa raspundeti la intrebare din suflet, pentru ca sufar, si vreau sa fiu o persoana mai buna.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| LittleWolfLover a răspuns:

Din suflet ati raspund: Unii vor sa fie bagati in seama si incep sa se comporte aiurea dar ranesc pana la urma pe cineva, dar pana sa asi dea seama de ceea ce a facut s-a trezit cu un comportament cam...neplacut. Incearca sa-ti schimbi atitudinea sau ramai singura intr-un coltisor(vechea mea zicala). nu cer funda dar daca vrei tu...happy

5 răspunsuri:
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Sa stii ca tu poti sa te schimbi, esti singura care poate face asta chiar daca e greu dar nu imposibil.
Eu iti recomand ca cel mai bine ar fi sa discuti cu psihologul scolii fara nici o rusine, pentru ca numai el /ea stie cel mai bine ce e de facut si te va ajuta, indruma si te vei simtii mult mai bine. Oricum ce vei vorbi cu psihologul nu va stii nimeni in afara de tine si el/ea.

| adrianajollie a răspuns:

Haide sa-ti spun si povestea mea... uite eu m`am schimbat mult de tot pentru un baiat m`am departat de toata lumea, toti imi spun ca sunt fitoasa ca sunt rea ca ma comport foarte urat cu prietenii mei in schimb ii apreciez pe cei care imi vor raul... cu parintii nu vorbesc ma port oribil cu ei samd.
totul tine de tine, sa stii nu te poate ajuta nimeni
decat tu incearca sa fii mai draguta sa oferi tot ce ai, sa stii cand sa spui da, dar sa ai o limita happy

| Rallu a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuie sa te schimbi, asta esti tu!
Daca cineva te place cu adevarat, te place asa cum esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti urata, du-te la un salon si nu o sa mai fii asa frustrata/frustranta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga showitoff oamenii pate te urasc findca esti cum sati exagerata sa stii eu am 7 an ma cheama ada si nici pe mine nu prea ma mai baga lumea in seama poti fae ceva dar fi dragutzy cu ea te pooop!