| yourfriend_1956 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama cand un baiat ma place?
Care sunt semnele?

Răspuns Câştigător
| mihalitza a răspuns:

Baietii, de regula, sunt cam blegilaughing...Sunt usor de "citit":incearca sa se dea "mari" cind esti in apropiere, o fac pe desteptii si cauta sa iti zimbeasca tot timpul.Cu toate acestea, asteapta sa faci tu primul pas si daca iti place de un baiat, e bine sa ai tu initiativa...

211 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...am fost cu un baiat cku 1 saptamana da ne-am despartit.eu inca il plac si sunt sigura ca si el inca ma place, da din orgoliu, nu recunoaste... mi-am dat seama din faptul ca se comporta la fel ca atunci cand eram impreuna:ma priveste insistent si ramabine visator uitandu-se la mine, imi face complimenta(asteas alea bune) si, ma cam ignora, vb mai mult cu alte fete(astea sunt rele da sunt cele mai clare). atunci cand sta cu mine, nimeni altcineva nu mai exista. tineti mint:CAND UN BAIAT TE IGNORA SAU VB MAI MULT CU ALTE FETE, E CLAR CA E NEBUN DUPA TN!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare, s au as vrea sa mi dati un sfat daca se poate.frecventez o cafenea, iar acolo se afla un tip simpatic.am vazut sa se cam uita la mine de fiecare data cand trece pe langa mine, de 2 ori mi a cerut o tigara, chestii de genu.as vrea sa ma bag in seama cu el, dar nu stiu cum... un sfat ceva. tind sa precizez ca nu sunt genu de fata care"actioneaza"prima. dar nabig grin va rog mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei eu sunt baiat am citit ce ati scris pe aici, si da intr-adevar, baietii sunt mai rusinosi pentru ca ei nu sunt siguri daca fata respectiva il place si nu toti baietii se dau in spectacol. aa si daca mai intra baieti pe aici fratzilor nu mai stati invitatzile la un suc sau la ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer cel mai bine ar fi sa vezii cum se uita la tine.cum vorbeste...
dar ai mare grija sa nu ajunga sa isi bata joc de sentimentele tale, cel mai bine nu ii spune ce simtii. apro0piete de el cat mai mult pentru a iti da seama de sentimentele luui.sh eu am stat 6 luni cu un baiat dar ne-am despartit dar am ramas prieteni sh el ma iubeste si eu il iubesc in continuare... daca baiatu de tare iti place va sta cu alta nu renunta fal s renunte la ea. succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

bine am inteles! Doar vorbe si fapte da vorbeste si se comporta la fel cu toate fetele! Si sta mereu cu prietenul sau in timpul pauzei de la scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am combinat ca un fost prlaughingne-am intalnit in parca ma tinea dupa kp in timp ce tremura tot, sincer nici eu nu eram prea calma am vorbit, mi-a dat telefonul sa asc muzica dupa care a pus melodia care am ascultat-o eu, am ras si la scurt timp trebuia sa plec a venit dupa mine, m-a sarutat. am iesit din parc si l-am sunat statea pe banca si se uita la mine verisoara mea a spus cand a plecat din parc mergea se uita la mine mergea...etc dar e prea rece cateodata nu stiu ce sa fac? sa-i arat ca il plac poate asta vrea de la mine(i-am aratat dar mi-e teama sa nu exagerez si sa creada ca sunt vreo disperata)a plecat in excursie l-am intrebat ce imi aduce si a zis ca nimic n-am fost prea rea dar el m-am contrazis(eu:asa rea am fost/el:da)cand vine a zis ca ne intalnim iar km sa-l innebunesc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt tot eu de mai sus! si am uitat sa mentionez ca vreau sa-i spun exact ce vreau de la el, km ar fi sa-i spun ca nu ma simt in largul meu cu inca un cuplu. vreau sa fiu doar eu cu el ma manifest mult mai romantic zic eu, fiindca e a treia oara cand suntem impreuna si n-am fost niciodata SINGURI.as vrea sa-i spun intr-un mod cat de cat simplu sa nu-l deranjeze, sa nu se sperie sau sa se superehappybig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt tot eu,, cea ca fostul pr" as vrea sa-i spun clar ce vreau de la el: sa-i zic ca nu ma simt in largul meu ca un alt cuplu as vrea sa fim doar noi doi, a manifest mult mai romantic zic eu deoarece suntem a treia oara impreuna si n-am fost niciodata SINGURI mereu a intervenit un prieten de-al lui sau vreo prietena de a mea...sa ii spun fara sa il deranjez, sa se supere si sa faca in asa fel incat sa nu vrea sa ne vedem sau sa se sperielaughinglaughing?big grinplzzzzzzz help!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog ajutati-ma si pe mine. imi place de un baiat care este timid se uita la mine vb cu mine frumos dar nu stiu daca ma place pentru ca are o poza la avatar(mess) cu o fata si el nu are sora ca sa o puna pe ea. si cand intru pe mess nu ma baga in seama eu trebuie sa il intreb. voi ce credeti oare ma place sau nu. va rog ajutati-ma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intreaba-l cine e fata de la av tongue asta dupa o discutie ca intre simpli prieteni

Cel mai important intai fi prietena cu el! restul vine de la sinewinking

SI AKM KRE MA AJUTA SH PE MNE, FATA K FOSTU PRlaughinglaughing imi cer scuze ca am scris de doua ori dar nu mi-a aparut sh am crezut ca nu am trimis mesajutongue va rog ajutati-ma si pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca baietii sint cam cu intirziere sint mai inceti, baetii din ziua de azi acum chiar daca ii place de tine tace si nu face nimic nu face primul pas sit cam blegi asta e parerea mea. dar bine sint unii care au curajul sati spuna asta in fata, iar altii pri diferite gesturi frumoase sau poate sa te priveasca mult fara incetare asta e, eu cred ca anume prin asa gesturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti cu el, incearca sa te faca geloasa.sa se dea mare sau uneori tachinandu-te, pentru ca ii e teama sa isi arate sentimentele.asteapta sa faci tu primul pas - asa sunt cam toti baietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place de un baiat care este timid nu stiu ce sa fac pentru ca sunt si eu timida eu pe el il plac dar nu stiu daca el simte acelasi lucru pentru mine imi vb frumos se uita la mine lung iar cand ma uit la el intoarce capul in alta parte iar pe mess nu prea vb. nu stiu ce sa cred oare ma place sau nu... va rog ajutati-ma si pe mine :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IUBESC un baiat de un an dar nu am curajul sa-i spun ce simt pentru el ca si el este timid ca si mine seara stam pe banca eu el mai multi prieteni (amici) si el se uita la mine lung imi vorbeste serios si frumos dar uneori suna o fata si o intreaba daca mere la un suc cu el iar mie mi se moaie picioarele cand il aud parca imi cade cerul in cap :d nu stiu oare ma place sau nu va rog frumos sa ma ajutat si pe mine va rog... ce sa fac plisssss help me(ajutor) :d big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o problema de genul acesta, vb zilnic cu un baiat pe mess, numai el ma cauta.eu nu il bag niciodata in seama.Are prietena, dar imi spune ca ma placestraight face...eu nu il cred, dar s. a certat de multe ori cu ea pentru simplul fapt ca vrea sa iasa cu mine afara si zilnic imi cere sa iesim afara. Daca ne certam uneori se exprima intr. un mod atat de ciudat incat imi vine sa cred ca ne.am certat pentru totdeaunalaughing)dar a 2 a zi tot el ma cauta...nu stiu ce sa credsigh spuneti. mi si mie parerea voastra va rooogkisskisskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer micutzzza si cativa dintre cei care au raspuns anonim au dreptate cam acestea ar fi semnele eu sincer nu prea mai am nimic de adaugat numai sa ai grija ca pentru unii ar putea fi doar placere si nu iubire sa fi foarte atenta la semne de aceea nu e bine de fiecare dat sa intrebi un baiat daca te place iindca daca simte doar atractie sau placere isi poate bate joc de tine spunanduti ca te place si te va invalui cu vb dulci si lucruri frumoase...deaceea e bine sa pastrezi un pic distanta fata de el si mai ales sper sa iei in considerare rasp meu si sa fi atenta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer micutzzza si cativa dintre cei care au raspuns anonim au dreptate cam acestea ar fi semnele eu sincer nu prea mai am nik de adaugat numai sa ai grija ca pentru unii ar putea fi doar placere si nu iubire sa fi foarte atenta la semne deaceea nu e bine de fiecare dat sa intrebi un baiat daca te place iindca daca simte doar atractie sau placere isi poate bate joc de tine spunanduti ca te place si te va invalui cu vb dulci si lucruri frumoase...deaceea e bine sa pastrezi umpic distanta fata de el si mai ales sper sa iei in considerare rasp meu si sa fi atenta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer micutzzza si cativa dintre cei care au raspuns anonim au dreptate cam acestea ar fi semnele eu sincer nu prea mai am nik de adaugat numai sa ai grija ca pentru unii ar putea fi doar placere si nu iubire sa fi foarte atenta la semne deaceea nu e bine de fiecare dat sa intrebi un baiat daca te place iindca daca simte doar atractie sau placere isi poate bate joc de tine spunanduti ca te place si te va invalui cu vb dulci si lucruri frumoase...deaceea e bine sa pastrezi umpic distanta fata de el si mai ales sper sa iei in considerare rasp meu si sa fi atenta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer micutzzza si cativa dintre cei care au raspuns anonim au dreptate cam acestea ar fi semnele eu sincer nu prea mai am nimic de adaugat numai sa ai grija ca pentru unii ar putea fi doar placere si nu iubire sa fi foarte atenta la semne de aceea nu e bine de fiecare dat sa intrebi un baiat daca te place iindca daca simte doar atractie sau placere isi poate bate joc de tine spunanduti ca te place si te va invalui cu vb dulci si lucruri frumoase...deaceea e bine sa pastrezi un pic distanta fata de el si mai ales sper sa iei in considerare rasp meu si sa fi atenta:*baietii pot fi ffff smecheri cand vor sa obtina ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi ce sa zic...se uita la tine, in ochii tai, iti zambeste...asta e parerea mea.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine va rog imi place un baiat si nu sunt sigura ca ma place se uita la mine si imi zambeste, cand sunt in preajma face scheme cu rolele si se da mare dar treaba e ca mai are 2 prieteni care cred ca ma plac unu ma place ca mi-a spus si celalalt cred pentru ca se ofera sa ma ajute si din astea da mie imi place de primul. Ce credeti? Aveti vreun sfat pentru mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt suparata si cer ajutor... l-am sunat intr-o zi pe prietenul meu si nu l-am inteles prea bine deoarece manca, l-am intrebat daca il deranjez si a spus ca DA. i-am inchis telefonul dupa: ok bine te las. l-am sunat a doua zi de la ora 12 pana seara si avea tot telefonul inchis am reusit sa dau de el, parea fericit ca vb ca mine insa simteam ca ma minte in legatura ca bateria descarcata (dc nu siar pune telefonul la incarcat)etc azi l-am sunat iar si de ieri are telefonul inchis... vreau sa precizez ca nu este acasa si la telefon mi-a spus ca vne miercuri sau joi, i-am spus ca e bine iar el a spus ca nu si ca jumate de gura,, vreau mai repede" ce sa cred? ce sa-i spun cand isi deschide telefonul sa-l fac sa nu fie suparat poate? plzzz help:* cine ma ajuta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu iti spun cum mi s-a intamplat mie:::::::::::::::::::::::se uita cu caldura si foarte insistent la tine, se da smecher in fata ta, incearca sa stea si sa te vada cat mai des cu putinta, incearca sa fie discreti sa nu se afle(sunt foarte timizi, asa este prietenul meu)! eu as vrea sa va pun o intrebare! voi la cati ani v-ati facut prieteni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 13tongue dar sunt si alte persoane care isi fac mai devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms pentru sfat, de fapt chiar asa se comporta si cand sunt in prejma isi face foarte des friziura, de multe ori pleaca de langa prietenii lui si vine la mine si se da mare pe acolo. si ce spuneti? mie imi place de el dar nu pre stiu cum sa procedez. cum sa ii spun? daca lui nu ii place de mine? ajutati-ma va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti multumesc si eu...defapt si prietenul meu se da mare dar ma dispera ca pr lui cel mai bun el nu poate veni la mine fara el cryingangry si nu stiu km sa-i spun incerk sa-l fac sa promita doar nu stiu poate se supara ...habar n-am c sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu spun sa fi sincera si sa ii spui: ca vrei sa petreci mai mult timp cu el doar voi doi, daca te place cu adevarat va intelege succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms pentru sfat, de fapt chiar asa se comporta si cand sunt in prejma isi face foarte des friziura, de multe ori pleaca de langa prietenii lui si vine la mine si se da mare pe acolo. si ce spuneti? mie imi place de el dar nu pre stiu cum sa procedez. cum sa ii spun? daca lui nu ii place de mine? ajutati-ma va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai! nu stiu! eu daca as fi in locul tau as face in urmatorul fel::: i-as spune prietenelor mele in care am foarte multa incredere ca il plac, si le-as ruga sa ii spuna ele in asa fel incat sa nu se afle, dupa care vad care este reactia lui! daca si el vrea sa fie cu mine ii zic chia eu adevarul, daca reactioneaza urat i-as zice ca este doar o nascoceala! si asa as rezolva! acum nu stiu! vezi si tu! sper sa te ajuta in vreun fel! si apropo bafta! sunt tot eu! fata care i-ai multumit! bafta bafta bafta bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms din nou pentru sfaturi, dar nu stiu adica eu le-am spus prietenelor mele ca mie nu imi place de el pentru ca nu imi place sa e afle si ele sunt asa mai copilaroase si fac misto si din astea...