| yourfriend_1956 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama cand un baiat ma place?
Care sunt semnele?

Răspuns Câştigător
| mihalitza a răspuns:

Baietii, de regula, sunt cam blegilaughing...Sunt usor de "citit":incearca sa se dea "mari" cind esti in apropiere, o fac pe desteptii si cauta sa iti zimbeasca tot timpul.Cu toate acestea, asteapta sa faci tu primul pas si daca iti place de un baiat, e bine sa ai tu initiativa...

211 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun eu sunt a 7-a si nu am avut pana acum nici o relatie pentru ca m-am gandit ca sunt prea mica, acum asta e decizia ta. de aceea scriu si eu aici pentru ca nu stiu cum sa procedez pentru ca si eu vreau sa am prima relatie big grin (eu sunt fata de mai sus )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms dar sincer nu le pot spune prietenelor mele pentru ca vam zis sunt copilaroase si rad si din astea :-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(sunt fata de mai sus ) am uitat sa spun :va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(sunt fata de mai sus) deci ideea e ca mie imi place mult de un baiat care e mai mare decat mine cu un an si nu eram sigura ca ma place desi aveam o banuiala (pentru ca se uita la mine insistent si isi face friziura si se da mare cand sunt in prejma si din astea )apoi am scris aici pentru ca nu eram sigura daca ma place si o fata de aici mi-a spus ca ea crede ca ma place, dar faza e ca nu stiu cum sa ii spun ca il plac. ajutati-ma si pe mine cu sfaturi va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inceark sa afli id lui.si nu stiu incearca sa vb ca el glumeste vezi ce fel de persoana e si pe urma il intrebi daca are pr vezi si tu ce zice sh arati intr-un fel kal placi. dk nu face nimic e clar ca e timid asa ca incearca tu sa-l faci sa zic prin : nai nevoie de o prietena sau nu vrei sa-ti faci o relatie,, ai mai avut pr, dc v-ati desp sh totusi fi curioasa dar nu intra prea mult in detaliu. iti urez succes si eu am scris aicitongueam zis ca de la 13 ani am avut pr daca dati inapoi si eu sunt fata ca fostul prlaughing n-am fost ajutata asa mult dar intr-un fel am facut ce i sa zis unei fete baietii sunt timizi.asa ca am inceput sa vb eu sh pentru ellaughing acum totu merge binewinkingmultumesc oricum si baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms de sfat dar eu il stiu pe el si el pe mine de vreo 2 luni adica nu e vorba ca nu am vb pentru ca vb mai tot timpu cand iesim afara. sti cred ca o sa iti ascult sfatu si o sa il intreb mersi mult o sa va mai scriu daca a mers sau nu dar acum el este plecat. o sa va scriu cand o sa vina mersi din nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asta traiesc si eu in momentele astea... pur si simpu ne-am cunoscut acum 1 an l inceput ne ignoram iar in ultima vreme vb p mess in genral s uita intens l tine incearca s vb cu tine s afle lucruri noi vine dupa tine d ocol blocului in care locuiesti uneori te ia prin surprindere :Xew asta crd si asta traiesc bafta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... e rautacios cu tine, dar te priveste dulce iar cand esti in necaz te ajuta:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde poate doar e prietenos si vrea sa iti fie un amic bun sau poate te place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auziti stiti ca v-am spus ca o sa va mai sriu cand vine baiatel acela. a venit am facut rost de id lui si de nr te telwinking mi-am facut curaj aseara si i-am spus in fata : auzi da-mi si mie nr tau de tel si el a spus : bine si mi la dat big grin a fost simplu de acum in colo o sa il chem afara cand ies eu. incercati sa faceti rost de id lui si de nr de tel pentru ca o sa mearga big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am zis eutongue sunt fata care ti-a zis sa-i cei idtongue eram convinsa ca o sa mearga. orkm ma bukur pentru tinewinking vrei sa-mi dai id taw dk tot te-am ajutat poate poti sa ma ajuti si tu pe mine e km complicata povestea mea si nu stiu dk as putea posta tot aicitongue doar dk vrei apropo id meu incepe ca adrienutza...dk cumva vrei sa mi-l dai sa jty sa-mi dai acc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dami u aidiul dau pentru ca eu nu prea vreau sa imi pun id aici.
si vom vorbi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot asa doar ca punct A... A... sper ca ai inteleslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place si mie de un baiat cu un an mai mare decat mine. si nu stiu ce sa cred pentru ca am vb cu el intr-o zi cu el pe mess si de atunci ne intlnim intamplator in parc. ma place sau doar si-a batut joc de mine aratand un gest ca asta kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce e eu un baiat dragt cu care vb pe mess si ma antrebat daca am un iubit si eu i-am zis ca nu iar el ma antrb daca imi place de cineva iar eu am zis ca nu si ma antrb daca nici macar de el?
ce sa fac help e cu 2 ani mai mare ca mine si nu stiu ce sa fac
ajutati-maaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un baiat cu care vb pe mess si ma antrebat daca eu am un prieten si eu i-am zis ca nu iar el ma antrb daca nu imi place de nimeni iar eu i-am zis ca nu si ma antrebat daca nici macar de el si imi place mult dar nu pot sa ai zic asta pentru ca e cu 2 ani mai mare ca mine
asa ca ajutati-ma va rog
ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut un prieten dar dupa 6 luni ne am despartit dar eu inca il plac dar el nici nu ma baga in seama ce sa fac ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se uita atent la tine, vorbeste cu tine, e dragut cu tine, incearca sa iti spuna ceva de genu esti fumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off ce naibi este un baiat mai mare dec mine cu vreo3 ani si este mort dupa mine si mi-a spus in fata ca ai place de mine da mie nu!
mie im place de alt baiat si cred ca si lui ca mai mereu se uita la mine. ~*dar evita sa nu spuna mai multe cand eram cu prientena mea (adica eu sunt mereu cu prietena mea) deci inf.
am fost azi la ziua lui si mai intai i-a dat deea codul DEEA=prietena mea si la pupy pe obraji dupa aceea am vrut sa ai dau ci eu cadoul si nu a trebuit sa ma duc eu la el sa il dau ca a venit el si l-am pupy si eu pe obrajii da mai dulce asa dupa ce am terminat cu pupy el a zambit frumy si a plecat inf eu cred ca ai place mult ca mi-a dat cu palma la fund pana sa plec in casa deci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor! eu am mai scris pe aici m-ati mai ajutat mai ajutati-ma pentru ca acum s-a schimbat povestea. uitati cum sta treaba i-mi place mult de un baiat care e cu 1 an jumate mai mare ma rog sa zicem 2 asa asa coninuam suntem foarte buni prieteni la inceput credeam ca ma place (pentru ca se uita insistent, se dadea mare etc etc chesti din astea )apoi am scris aici mi-ati dat sfaturi am facut rost de nr lui de tel si id de mes pana atunci mergea bine ieseam impreuna afara, radeam ne simteam scer bine apoi eu i-a spus prietenei mele cele mai bune ca o place a intrebat-o daca vrea sa fie cu ea iar ea i-a spus ca nu vrea etc etc el mi-a spus chiar in fata ca o place pe prietena mea cea mai buna ba chiar mi-a spus ca sa le fac lipeala in fine atunci m-am gandit ca nu mai are rost sa fiu supata sau ceva asa ca am incercat sa le fac lipeala dar ea nu a vrut pentru ca nu ii placea si nici nu ii place de el si oricum prietena mea cea mai buna este mai mare ce el in fine m-am gandit ca daca tot nu ii place de mine sa nu il mai plac pentru ca nu are rost, dar nu l-am putut uita asa ca am continuat sa fim doar prieteni la un moment dat el si-a facut o gagica cu care am incercat sa fiu prietenoasa dar nu prea mi-a iesit pentru ca pur si simplu recunosc sunt geloasa, toti zic ca sunt mai frumoasa dect gagicasa si ca eu si cu el am face un cuplu frumos dar... pur si simplu eu nu stiu ce sa fac. el este cu fata aceea dar totusi se poarta cu mine de parca am fi mai mult ca niste simpli prieteni (cand stau pe banca vine si se pune langa mine
sau spune ca ii e somn si se intinde si i-si pune capul la mine in poala sau vine cu pretexte ''imbratisare de grup''ca sa ma ia in brate sau imi spune hai sa ne tinem de mana ca sa o facem geloasa pe o fata si in fiecare seara cand celelalte fete pleaca mereu el ramane singur cu mine afara )dar cu toate astea el are iubita, ce sa fac? va rog ajutati-ma cu cat mai multe sfturi va rogggggg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutor! imi place de un baiat... mi-a cerut sa stau in banca cu el, da mi-e rusine sa ii spun da.cand il intalnesc nu il bag in seama pentru. ca mi-e frica sa spun o prostie... dar pana la urma nu stiu daca ma place sau nu pentru.ca mai face alte lucruri dragute cu mine.cineva sa imi raspunda sunt disperata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O haide e usorb-). Se uita la tine mai special ca sa zic asa, si in al doilea rand o sa vezi ca o sa se aproprie mai repede sau mai greu de tine.Depinde daca e timid.Eu sunt baiat.Alowaiting!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun, ca ar fi bine sa-l intrebu tu pe baiat daca te place. Unii se dau ei mari si tari... dar cand vine vorba de iubire ii lasa rece. Nu te simtii naspa daca te refuza. Tu ai incercat si poti fi sigura daca te palce sau nu. Nu te duci la una si la alta si spui : -Crezi ca ma iubeste? Ar fi bine sa faci tu primul pas! Eu sper sa va fie de folos acest raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor! eu am mai scris pe aici m-ati mai ajutat mai ajutati-ma pentru ca acum s-a schimbat povestea. uitati cum sta treaba i-mi place mult de un baiat care e cu 1 an jumate mai mare ma rog sa zicem 2 asa asa coninuam suntem foarte buni prieteni la inceput credeam ca ma place (pentru ca se uita insistent, se dadea mare etc etc chesti din astea )apoi am scris aici mi-ati dat sfaturi am facut rost de nr lui de tel si id de mes pana atunci mergea bine ieseam impreuna afara, radeam ne simteam scer bine apoi eu i-a spus prietenei mele cele mai bune ca o place a intrebat-o daca vrea sa fie cu ea iar ea i-a spus ca nu vrea etc etc el mi-a spus chiar in fata ca o place pe prietena mea cea mai buna ba chiar mi-a spus ca sa le fac lipeala in fine atunci m-am gandit ca nu mai are rost sa fiu supata sau ceva asa ca am incercat sa le fac lipeala dar ea nu a vrut pentru ca nu ii placea si nici nu ii place de el si oricum prietena mea cea mai buna este mai mare ce el in fine m-am gandit ca daca tot nu ii place de mine sa nu il mai plac pentru ca nu are rost, dar nu l-am putut uita asa ca am continuat sa fim doar prieteni la un moment dat el si-a facut o gagica cu care am incercat sa fiu prietenoasa dar nu prea mi-a iesit pentru ca pur si simplu recunosc sunt geloasa, toti zic ca sunt mai frumoasa dect gagicasa si ca eu si cu el am face un cuplu frumos dar... pur si simplu eu nu stiu ce sa fac. el este cu fata aceea dar totusi se poarta cu mine de parca am fi mai mult ca niste simpli prieteni (cand stau pe banca vine si se pune langa mine

sau spune ca ii e somn si se intinde si i-si pune capul la mine in poala sau vine cu pretexte ''imbratisare de grup''ca sa ma ia in brate sau imi spune hai sa ne tinem de mana ca sa o facem geloasa pe o fata si in fiecare seara cand celelalte fete pleaca mereu el ramane singur cu mine afara )dar cu toate astea el are iubita, ce sa fac? va rog ajutati-ma cu cat mai multe sfturi va rogggggg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! nici eu nu stiu/ cred ca ma place un baiat si eu il plac un pik...adyca nu stiu este amuzant, dragut dar nu stiu daca il plac. se uita mereu la mine adica mergem impreuna la scoala si statea fff aproape de mine si imi venea sal imbratysez, simteam nevoia/ asta inseamna ca il plac? nu prea jtyu am doar 13 ani, cred ca mi-e frica sa-l plac: este cam tocilar si nu este pryvit bine da cey de la scoala. mie fryca sa rada cineva de mine! ce sa fac? va rog ajutati-ma. va rog din suflet nu stiu ce sa mai fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai se comporta diferit cu tine fata de cum se comporta c alte persoane. e mai tandru mai afectiv mai atent la ce faci si la ce ti se intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna asta e un raspuns pentru fata care a spus ca are 13 ani :uite cum sta treaba mai intai de toate am si eu 13 ani, acum faza ca ti-e rusine ca acest baiat e tocilar si ca ar putea sa rada de tine cei de la scoala, depinte de tine, uite un exemplu eu sunt genul te persoana care nu ii pasa de ce spune lumea asa am fost mereu si nu o sa ma schimb in fine dupa ce ai spus tu se vede ca nu ai mai avut nici un prieten sfatul meu?:sa mai astepti nu te grabi ar fi bine sa deveniti amici prima data si dupa sa te apropi de el cat mai mult. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine va rog! imi place mult de un baiat, suntem foarte buni prieteni, la inceput credeam ca ma place(pentru ca se uita insistent, se dadea mare etc etc chesti din astea )ieseam impreuna afara radeam ne distram, uneori ne tachinam chesti de amici, dupa ceva timp el si-a facut o iubita, o prietena comuna(de-a mea si de-a lui )(daca era cu una ce nu o cunosteam nu-mi parea rau)acum s-au despartit dar el se poarta cu mine ca si cum aam fi mai mult decat prieteni...credeti ca ma place? ce sa fac? ajutati-ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor va rog ajutati-ma mie imi place de un baiat si e mai maire decat mine cu multi ani si se uita mereu la mine si imi zambeste mereu ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa stiu si eu daca ma place cu adevarat.se uita insistent la mine. ma studiaza din cap pana in picioare.ba chiar i-a spus unei prietene ca ma place dar parca nu am incredere mai ales ca o data aveam messul deschis si o vb sora mea cu el si nu sa comportat prea bine cand i-am zic ca nu am fost eu, nu a vrut sa ma creda. ce sfat imi dati? chiar il plac deci? astept un raspuns profesionist si poate chiar mai experimentatbig grin