| Didy a întrebat:

Imi place de un baiat dar nu stiu daca sentimentul e reciproc. As vrea sa va mai spun ca suntem prieteni. Nu stiu ce sa fac! Va rog sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
| Ea.e. a răspuns:

Pai puteti savb pe mess ceva de genu' :

-Sall cf?
-(daca are avut cu el): Ce avatar dragut ai! Imi place.; ( daca n'are avut cu el) : Dragutz avatar. Dar dc nu'ti pui un avatar cu tine ca esti dragutwinking
-(daca vb in weekend isi e la scoala cu tine) : Abia ast sa ne vedem luni la scoala ca esti un tip de treabawinking

Apoi mai tine'o asa cu dragalasenii, complimente etc pana la Valentine's Day (e intr'o duminica) si'i zi'i asa atunci :

Sall >:d<

-Mi'a fost dor de tine :d

-Stii eu te simpatizez...cred ca esti dragut si imi place de tine

Si vezi rasp lui si atunci poti sa-ti dai seama daca te place.

Si poti sa mai vb cu prietenii vostri comuni ca il cam simpatizezi etc

Puteti dupa ce mai afla prietenii tai sa faceti conferinte pe mess cu provocari delea sau sa jucati sticluta in clasa-daca sunteti in aceeasi cls-(noi asa facem in clasa si's a7a eu )

| teenager a răspuns:

Hmm...pai ai putea sa-l intrebi, mai in gluma mai in serios, cam ce crede el despre tine. daca te place sau nu ar cam trebui sa-ti dai seama dupa felul in care reactioneaza cand il intrebitongue mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acorda-i o atentie mai speciala, vorbeste cu el altfel decat cu ceilalti...cand iesiti undeva cu alti cunoscuti, vorbeste mai mult cu el si discutati pe anumite subiecte(muzica, filme). Daca te place si el, va raspunde adecvat si va face el primul pas.

| gabitsa a răspuns:

Poi nu stii daca nu ii spui. Fie alegi o cale subtila, sau fa`l sa afle prin prietenii vostri comuni, ori ii spui direct. Succes big grin