| Hirockers a întrebat:

Cum pot sa nu ma mai consum din orice? adica nu stiu ma supar din orice, plang din orice, vreau sa fiu mai tare, vreau sa rezist oricarui zid care se prabuseste peste mine, fara regrete, fara suspine.sunt prea sensibila, sunt prea slaba, vreau sa schimb asta la mine dar nu stiu cum, nu stiu ce ar trebui sa fac sau la ce ar trebui sa ma gandesc, help!

Răspuns Câştigător
| morena a răspuns:

Autosugestia! Cand dai de o problema, gandeste-te ca sunt lucruri mai grave in lumea asta, decat acea problema! Nu lasa un lucru oarecare sa te supere, gandindu-te ca sunt copii cu cancer, copii care nu au adapost, mancare, care lupta si rezista! Nu poti fi tu mai slaba decat ei! Fi indiferenta, si gandeste-te ca nu exista problema care sa nu poata fi rezolvata! Deci, autosugestia si gandurile pozitive te vor ajuta sa spargi orice zid, ce ti se pare ca se naruie peste tine! TI SE PARE! Nu esti slaba, te subestimezi! Asta pentru ca poate nu ai avut, cu adevarat, probleme! Cand vei avea, vei vedea ca nu te vor dobori, ci din contra te vor intari! Asa ca incearca si fara, si vei vedea ca vei reusi! Mult succes!

2 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

In primul rand nu te agita laughing viata o sa-ti ofere suturi pana o sa stii unde sa pansezi/feresti. Din pacate numai asa inveti. Era si o vorba "greseste cat mai mult, dar niciodata nu repeta o greseala".
In plus trebuie sa te pui pe tine pe primul loc, sa te gandesti la nervii tai, la psihicul tau, care nu e deloc de fier. Mai astepta, o sa vezi cum o sa devii din ce in ce mai puternica pe masura ce se vor prabusi zidurile peste tine. Este firesc sa fie asa.

| Enma a răspuns:

Pai da... sa fii mai puternica adica evoluand si trecand prin multeee sitatzii care sa-ti dovedeasca ca eti mult mai importanta si catzi faci singura rau sau cel putin atunci cand nu-ti faci rau pentru cineva la care ti sad