| mygirllady a întrebat:

Va rog ajutati-ma, am o relatie de 2 ani jumate.Eu acum sunt in germania de cateva zile, a fost i prietenul meu aici dar s-a intors in tara, acum imi zice ca vrea sa vina inapoi sa lucreze aici, taicamio a zis ca il ia cu el la lucru.In fine. Am o alta problema mai mare asta, acum seara mi-a zis ca nu mai are atat de mare incredere in mine cum avea inainte, si incet incet relatia noastra se destrama, si tot timpul baga motivul ca parintii mei nu sunt de acord cu relatia noastra.acum mia mai zis o chestie de care eu nu stiam, maicamea a zis unei matusi sa faca cumva sa il trimita in tara sa nu steie cu mine in germania si pe el la deranjat foarte tare chestia asta, nu mai rezist nu vreau sa il pierd, si nu stiu cum sa fac sa imi recatig increderea. ma puteti ajuta? va rog frumos, si cu maicamea ce ar trebui sa fac? sa nu aibe asa proaste impresii fata de prietenul meu, ar fi bine sa nu mai vorbesc cu ea o perioada sau ce ar trebui sa fac? nu mai rezist, plang incontinuare si nu stiu ce sa ma fac, imi vine sa plec departe sa uit de tot ce e in jurul meu, help me va rog, nu stiu ce sa ma mai fac

Răspuns Câştigător
| Andriana_7122 a răspuns:

Mdaa, e grea situatia la tine(am si eu probleme cu ceea ca parintii mei nu sint de acord cu relatia mea... of) Ce sfat pot sa-ti dau, Vb cu prietenul tau si lamurestei ca il iubesti nu vrei sa-l pierzi din nimic eu cred ca el te va intelege. Ku maicata ar fi bine sa-i spui ca nu a facut corect sa incerci sa faci ca sa ajunga la ea cit de mult tii tu la el(prietenul tau). nu plinge, kalmiazate si gaseste o iesire impreuna cu parintii tai"principal e ca sa te intelegi cu mamica ta celelate se vor rezolva singure. Sper ca te-am ajutat sau macar te-am inkurajat kit de putin. Nu-ti fa griji cu timpul totul va fi la locul lui.

1 răspuns:
| bianca9422 a răspuns:

Buna dana!
noi am mai vorbit despre prietenul tau,daca iti aduci aminte.
tu esti sigura ca el te iubeste atat de mult? vad ca esti hotarata sa iei masuri cu mama ta dar cu el nimic.
daca te iubea nu cred ca il impiedicau parintii tai sa faca astawinking

in fine,daca tu crezi ca mama ta e problema,si nu el
vorbeste cu ea,spune-i ca te deranjeaza cum se comporta cu el,ca tu il iubesti mult si ca nu vrei sa se mai bage
si da,daca e nevoie stai suparata cateva zile

va merge sigur,mama e mama,face tot pentru fiica ei
dar,dupa cum te-am spus nu cred ca mama ta e de vina, mai bine ai vb serios si cu el, intreaba-l ce are de gand
daca te iubeste si de ce se supara din orice

spune-i ca o iubire adevarata trece prin tot...

daca mai ai intrebari mi le adresezi pe mess bine?