| OanaNedelcu84 a întrebat:

Cum pot sa recuceresc un barbat in zodia capricorn?

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

Capricorn - fii originala si arata-I cata nevoie ai de el!

Tipul acela serios, care zambeste rar si munceste mult, care se imbraca in culori sobre si vorbeste pe un ton distant, te-a dat peste cap? Nu-I de mirare. Barbatul Capricorn face parte din categoria "hard to get" si vei avea ceva de furca pana vei reusi sa-l faci sa te priveasca altfel decat ca pe o colega, amica ori cunostinta. Nu-I place cand cineva intra pe nepusa masa in viata lui, nu e genul spontan iar schimbarile bruste il deruteaza. Deci ia-l incet, cu rabdare si calm. Ii place sa sara in ajutorul unei femei, cand aceasta il solicita. Apreciaza la partenera sa originalitatea si dependenta de el, cu cat ea ii arata cat de necesara e prezenta lui in viata ei, cu atat el e mai prompt in a fi langa ea. Si asta la modul concret, fiindca nu-l impresioneaza declaratiile de genul "iubitule, nu pot fara tine". Nu. Explica-I clar de ce nu poti si cu ce te poate ajuta si atunci va fi fericit. Nu ii plac femeile prea independente. Desigur, apreciaza ca ai o carierea, dar nu trebuie sa exagerezi. In fond el e cel care trebuie sa aduca banii in casa si fiind o fire orgolioasa, cu greu ar suporta ca tu sa fii mai implicata professional decat e el, ori sa castigi mai bine ca el. Nu incerca sa il faci gelos, doar pentru a-I capta atentia, fiindca vei obtine inversul efectului scontat: se va distanta si va considera ca nu esti demna de incredere. Arata-I ca esti gata sa il accepti asa cum e, ca il adori, iar el va fi mereu langa tine cand ai nevoie!
La mine s-a potrivit, ma rog eu am zodia taur, partenerul, dar s-a potrivit, sa vedem la tine thinking

11 răspunsuri:
| DeeaBlondiii a răspuns:

Zodiile nu au nici o treaba.Ce ti-au raspuns astia mai sus sunt chestii luate de pe net pe care si tu le puteai gasi foarte usor.Si ca sa il recuceresti incearca sa fii din nou fata de care sa indagostit el prima data, sau daca a fost o despartire in care l-ai dezamagit, incearca sa ii arati ca te-ai schimbat:*

| OanaNedelcu84 explică (pentru DeeaBlondiii):

Imi poti trm id tau, te rog frumos?!? :-s

| Dany008 a răspuns:

Eu zic ca nu de zodie conteaza ci de personalitate si de rolul lui in societate

| Cosmotel a răspuns:

Daca era din zodia varsatorului ti-as fi raspuns, dar un capricorn habar n-am. laughing)

| OanaNedelcu84 explică (pentru Cosmotel):

Ia zi din zodia varsatorului...am nevoiehee hee

| Cosmotel a răspuns (pentru OanaNedelcu84):

Sa fii vorbareata, feminina(nu-mi plac astea baietoase care tot timpul poarta blugi si adidasi si cu limbaj colorat big grin), sa tii la gluma, sa nu fii sufocanta, iubitoare puppy dog eyes, sa-l sustii cand are nevoie, sa ai grija ca odata ce si-a pierdut increderea in tine cu greu ti-o mai recapeti big grin
na, dar cred ca orice baiat si-ar dori genul asta de fata tongue

| OanaNedelcu84 explică (pentru Cosmotel):

Mersi, te pup! :*

| NeneaGogu a răspuns:

Il iei din zodia capricorn si-l muti in zodia fecioarei, asa dai sah la rege cu tura si castigi

| missoriginal a răspuns (pentru NeneaGogu):

Tare astalaughing

| NeneaGogu a răspuns (pentru missoriginal):

zau asa, nu stiu cat de nebun poti fi sa te iei dupa zodii, fi tu cea reala si lasa-ti farmecele sa intre in actiune, nu se poate, pa si *** mare! baieti sunt garla

| Maui a răspuns:

Trebuie sa fii unicorn!