| anonim_4396 a întrebat:

Vara asta mi-a placut de o fata pe care am reușit să o scot o data in oras, ca dupa m-a tot refuzat, si m-am enervat dupa atatea refuzuri si i-am zis ca am pe altcineva si m-a lasat in pace, numai ca eu am investit foarte multe sentimente in fata asta, foarte multe, eram super indragostit mai ales dupa prima intalnire si acum mi-e greu să mi-o scot din cap. Numai ca la scoala am aflat sapt asta ca m-a placut si ma place o fata, si nu stiu ce sa zic, e ok sa o scot in oras pe a doua fata? Adica parca e mai greu sa ma îndrăgostesc de alta fata acum, țineam mult la prima dar cam isi bătea joc si ma ținea pe loc.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ionele, las-o pe prima că e năzuroasă

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

laughing

| OldSoul a răspuns:

Incearca cu a-2-a.
Poate fi mult mai buna ca prima.
Cel putin cand e vorba de fete eu mereu dau din bine in mai bine laughing

| sofisis a răspuns:

Pai, daca tie fata asta ti-a facut o faza gen, iesit In oras apoi dat cu flit si tu suferi, consideri ca e correct sa ii faci si tu acelasi lucru unei fete care te place deja si care o sa sufere daca tu inca suspini dupa prima?
Parerea mea, apropie-te de fata asta ca prieten. Vezi intai daca ai putea sa vizualizezi ceva mai mult cu ea si abia apoi iesi cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are rost ma frate sa incerci cu alta. Una este egal cu nici una. Tu te-ai tinut singur pe loc, plus isi batea joc pentru ca tu ai batut-o la cap dupã prima intâlnire.

| AlMaDi a răspuns:

Eu una iti spun sa stai pe banca sezonul asta, pana iti trec tie toate sentimentele, si nici cu cea de-a doua sa nu incerci nimic.
Pauza pentru tine si doar pentru tine.
Cum poti investi asa multe sentimente doar dupa o prima intalnire?
Asta se intampla cand te arunci cu capul inainte, si nu am specificat care cap. laughing

| anonim_4396 explică (pentru AlMaDi):

Ai avut dreptate, m-a chemat azi sa stam de vorba si mi-a spus că nu ma vrea si ca vrea sa rămânem prietenii.
Ai dreptate am fost orb
Multumesc!

| AlMaDi a răspuns (pentru anonim_4396):

Toti suntem orbi, cand incepem sa avem sentimente pentru cineva.
Fiecare din noi a gresit si inca gresim.

| anonim_4396 explică (pentru AlMaDi):

Mersi mult, invat din greseli, asta e viața!

| AlMaDi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu toata placerea! :-)