| BlancaFantasma a întrebat:

sadCum pot sa uit un baiat daca stau mereu langa el si vorbim tot timpul? suntem colegi de banca, el il plac de un an si ceva, el nu ma place deloc si nici nu ma va placea, cred.sa-l ignor nu pot, am incercat. vorbim mereu, zambim unul cu altul, ne aruncam priviri pe furis si totusi el a zis ca nu ma place, noi nu puteam fi decat colegi.in fine, eu sunt clasa a 12`a n`am nevoie de baietii acum, stiu asta, dar totusi nu-l pot uita pe el, mereu doar la el imi sta gandul. efectiv nu ma pot abtine sa ma uit la el! mereu ma gandesc ca a doua zi la scoala nu voi mai vorbi cu el nu ma voi ma uita la el, dar degeaba cand incepe sa vorbeasca cu mine nu pot sa nu zambesc! am incercat sa ma conving ca el nu ma merita ca nu ne potrivim dar nu reusesc, sunt parca subordonata ochilor sai albastri.

1 răspuns:
| VanillaBear a răspuns:

Offf si eu am fost in situatia ta.Asta mi s-a intamplat mie insa in generala(acum sunt a 12a ca si tine ) si eram aproape beste friends.Tot timpul glumeam amandoi.ne imbratisam. vorbeam intruna.etc.Si normal ca a inceput sa imi placa de el.lui insa la fel, nu-i placea de mine tongue Am fost trista.o perioada n-am putut sa vorbesc cu el chiar daca el tot insista.Dar atunci o amica de-a mea cu 2 ani mai mare mi-a spus ceva foarte inteligent.o sa iti spun cam ce imi amintesc eu ca a spus:
"Nu fi proasta mai.Tu nu stii ca un baiat isi tine aproape amicii cel mai mult? Baietii isi pretuiesc cei mai buni prieteni mai mult decat orice fata.Si tu esti aia,cea mai buna prietena a lui! Si in plus, gandeste-te si tu, daca o sa continuati sa fiti asa pana la urma prietenia voastra poate duce la ce vrei tu.Asa ca nu fii fraiera si nu-l mai respinge atat".
Mie atat mi-a trebuit sa aud laughing Pentru ca imi placea sa fiu in compania lui si lui il placea.Sincer pentru mine lucrurile au mers bine.Ne-am cuplat in vreo 2 luni de la acel moment big grin Acum nu mai suntem impreuna.dar suntem best friends ink laughing

Sper ca te-am ajutat, si nu dispera tongue

xoxo Vanilla