| Mimoza a întrebat:

Cum pot spune mamei mele ca mi-am inceput viata sexuala?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai intelept este sa discuti asta inainte de a o incepe. Ii spui: mama, vreau sa discutam ceva serios.
Si apoi ii spui: am o relatie serioasa, sunt majora, am fost la medicul de planning si m-am informat asupra metodelor de protectie si contraceptie, ne-am facut toate analizele necesare si am hotarat, impreuna cu partenerul meu, sa facem acest pas in relatia noastra. Orice mama va intelege asta, imi ales cand vede ca tratezi problema cu responsabilitate.

| CoquineNoire a răspuns:

Mami, băncuța pe care scria "nu vă așezați, proaspăt vopsită", acum e spartă!

| Barbiiie95 a răspuns:

Simplu!
"Mama m-am cordit cu gagiu."

| Noreasontosimle a răspuns:

Depinde cati ani ai, si de partenerul tau si de parerea ei despre el. Daca tu ai o varsta de pana in 18 ani si mamei tale nu i cam place partenerul tau, s-ar putea sa nu fie intocmai bucuroasa. Daca totusi ai o varsta si, o relatie serioasa cu partenerul tau. Atunci ii poti spune fara ezitari. La urma e mama ta ea trebuie sa te inteleaga si sa te ajute in orice situatie. baftahappy

| wzz a răspuns:

"Mamă, maşina a intrat în parcare şi a rupt bariera."
"Mamă, chiar şi Adam şi Eva au făcut-o."

| bia0000 a răspuns:

Daca ai 18 ani si incepi sa aduci in discutie subiectul nu ti va zice nimic dar daca ai varsta mai mica iti sfatuiesc sa nu incerci sa ii vorbesti ca s-ar putea sa iasa urat!

| Cherry a răspuns:

Depinde cati ani ai. daca ai 18 ani poti sa faci asta cu usurinta, dar daca esti mai mica, chiar foarte mica este ff greu pentru ca va reactiona urat.Totusi trebuie sa atepti modemntu potrvit,cand este calma, cand radeti, glumiti si incepi sa o iei mai pe ocolite.

Răspuns utilizator avertizat
| denisse19 a răspuns:

Fara frica. happy Ii spui pur si simplu intr-o zi ca vrei sa vorbesti cu ea, eventual la tine in camera si ii povestesti despre relatia in care esti, apoi ii spui ca ti-ai inceput viata sexuala si motivele pentru care ai luat aceasta decizie. la urma urmei nu are ce sa-ti faca. poate se supara pe moment dar ii va trece. daca te cearta si te pedepseste nu te face inapoi virgina. Bafta! :*

| emy25 a răspuns:

Ceao, pai... mergi la ea si ii spui ca ai vrea sa ii spui ceva ce u consideri ca e cel mai bine sa ii zici ei decat unei prietene care te-ar trada, si ii explici care e treaba, sa nu ascunzi lucrul asta de mama ta pentru ca asa am facut eu si imi pare rau mai bine ii ziceam ei decat sa ii zic unei zise prietene. te pup

| CardPlay3r a răspuns:

Amuzante raspunsurile voastre, dar o sa incerc unul serios big grin

Ade, depinde strict de personalitatea mamei tale. Daca e cat de cat deschisa la minte spune-i pur si simplu, daca e vreo habotnica religios cu idei de imoralitate etc. mai bine renunti happy