| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot stii daca himenul este rupt fara a merge la doctorul ginecolog?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cauti poze pe internet si apoi te analizezi cu o oglinda. Se vede cu usurinta, daca stii unde este.

| Malvina24 a răspuns:

Te poti uita foarte simplu cu o oglinda si vei vedea singura!

| radu75 a răspuns:

Depinde, forma sau elasticitatea himenului te pot induce in eroare. In mod normal nu se rupe himenul la introducerea unui singur deget. Foloseste si tu oglinda. Daca mergi la medic si mai esti inca virgina, vezi ca mai nou se elibereaza si certificate de virginitate, pastreaza l, o sa ti foloseasca!

| unicka a răspuns:

Pai himenul cand s-a rupt a curs sange, nu?

| biscuite a răspuns:

Uite asta nu stiu, sunt curioasa ce raspund altii.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai facut dragoste este rupt.
sau daca te_ai jucat cu degetu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa iti inserezi un deget in vulva, daca simti un fel de perete cu un orificiu (sau mai multe) pana bagi jumatate de deget atunci sigur mai e acolo happy