| Sexygirl_2352 a întrebat:

Cum pot uita de >>trecut? si sa nu mai plang in fiecare seara dupa persona pe care am iubot`o si din pacate inca o mai iubesc?crying vreau sa ma ajutati cryingnu stiu ce e cu minecrying as vrea sa fie ca la inceput crying(

Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

Gandeste-te ca daca plangi nu rezolvi nimic, doar iti faci mai mult rau. Spune NU de fiecare data cand iti vine sa plangi. "NU voi plange. NU trebuie sa plang. NU voi suferi." si te vei simti mai bine cand vei invinge. Te vei simti puternica, si vei fi mandra de tine. Dupa un timp va fi o obisnuinta, vei trece de situatii cu un zambet pe fata.
Si niciodata nu poti fi cum erai odata. De indata ce te schimbi, nu poti reveni la persoana care erai, ceva te va impiedica mereu, acel ceva care te-a schimbat.

2 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Timpul vindeca orice rana, ia fiecare zi pe rand si cautati o ocupatie /pasiune sa iti petereci timpul intr-un fel productiv si benefic pentru tine.
Chiar daca acum ti se pare ca datorita deceptiei ce ai sufetito nu vei mai putea iubi vreodata dar nu e asa.
Asa cum ai iubit odata vei reusi si a 2 oara si in timp iti vei gasi o persoana care sa merite dragostea ta.
Totul va fi bine in cele din urma ai incredere in tine.

| Denissa1798 a răspuns:

Poi nu o sa poti uita foarte repede daca ai tinut mult la acea persoana. dar incearca sa-ti ocupi timpu' cu ceva. du-te la film cu prietenii sau fa ceva sa nu ai timp sa te gandesti la acea persoana. O sa gasesty intr'o zi pe altcineva si o s'ti para ru ca ai plans atata pentru ceva ce nu o sa mai ai. Sper ca te'am ajutatlove struck