| anonim_4396 a întrebat:

Hei, aceasta e povestea mea de "dragoste" daca pot sa ii spun asa, in clasa a9a in semestrul al doilea m-am transferat in alta clasa, acolo am dat e un baiat super. Am inceput sa vorbim, eram cei mai buni prieteni, pana cand intr-o seara mama si tata nefiind acasa iar surorile mele fiind ocupate am plecat pe furis si m-am intalnit cu el, a fost foarte frumos din punctul meu de vedere. Fiind intr-o clasa cu el ma intalneam non-stop cu el, pana in vacanta de Paste cand iar am fugit si m-am intalnit cu el, iar acea intalnire a fost cea mai romantica intalnire, il iubeam asa mult, nu ma puteam vedea fara el... aveam deja 4 luni de relatie cu el. Tineam unul la celalalt pana a intervenit o colega. Ea i-a spus prietenului meu sa se impace cu o fosta care era prietena cu ea. Aici s-a destramat totul. Relatia noastra s-a racit, nu exista zi in care sa nu plang ma taiam in fiecare noapte, nu mai vedeam nimic in jurul meu, durerea cu timpul a trecut, asa cum a trecut si vara, insa iar l-am vazut si vreau sa fiu din nou cu el si nu stiu cum. Nu am vorbit cu el niciodata de cand a inceput scoala desii el mereu in ore se uita la mine, as vrea sa ii zambesc si sa il intreb ce facem, dar imi este asa frica.Ce sa fac? va rog sa ma ajutati...chiar am nevoie sad sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ti-a fost suficient de indurerata inima-ti zdrobita prima data? Doresti repetarea dureroase-i tale povesti de dragoste neimplinita? Unul care te-a parasit fara sa-i oferi un motiv chiar si banal, o va face iar si iar.Probabilitatea sa isi schimbe firea este extrem de mica. Incearca sa fii rationala, sa judeci cu mintea, nu te lasa influentata din nou de inima. Parerea mea.

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Ma da e chiar asa la moda in generatia Facebook sa va taiati?
Serios? Asa slabi sunteti cu duhul toti de e nevoie de o lama ca sa faceti fata vietii?
Foarte trist.
Si sincer, daca baiatul asta te-a lasat doar pentru ca o oarecare "i-a spus prietenului meu sa se impace cu o fosta"...e fara comentariu.
Eu in locul tau ma bucuram ca am vazut ce japita de om e si ce caracter are si in nici un caz nu as sta sa ma plang ca vreau sa ma impac cu el. Pentru ce?

| eusiel1419 a răspuns (pentru sofisis):

Stiu ca ai dreptate insa tot nu pot sa-l uit...nu pot arunca asa de usor tot de fost

| sofisis a răspuns (pentru eusiel1419):

Ce mama ma-si nu poti uita? Ce a fost?
Stai sa te faci mare, sa ajungi sa locuiesti cativa ani cu o persoana, sa iti faci totul la comun si sa nu mai mearga, sa te insele sau sa te lase pur si simplu. Sau mai rau, sa divortezi dupa ani de casnicie si copii...atunci ce naiba faci? Te arunci direct sub tren cu copii cu tot?
Auzi la ea, se taie ca nu poate uita 4 luni amarate, traite pe furis si un tip care s-a despartit de ea doar pentru ca i-a zis una ca e fosta disponibila.
Trist.

| JonSnow a răspuns:

DOAMNE FERESTE! daca la 14 ani ai fugit pe furis inseamna ca la 18 ani Londra sau Irlanda te asteapta cu bratele deschise daca mai ai 2 esecuri in iubire pana la 18 ani...

| eusiel1419 a răspuns (pentru JonSnow):

Aveam 16 ani oricum...