| ashmeker a întrebat:

Cum pot uita niste amintiri urate

11 răspunsuri:
| christinebubu a răspuns:

De amintiri, in special de cele care te-au marcat(frumos sau urat) nu ai cum sa scapi decat daca ai amnezie Doamne fereste.Invata sa accepti ca s-a intamplat si sa intelegi ca asa a fost sa fie.Impaca-te cu momentele din trecut.Fac parte din viata ta si din tine.La un moment dat, doar iti vei aminti si nu te vor mai rani:*

| Ana_4223 a răspuns:

Mai intai acceptandu.le, iar apoi sa incerci sa le inlocuiesti cu cele frumoase

Răspuns utilizator avertizat
| Chαяtreux a răspuns:

Rabdare, timpul rezolva.

| h3r a răspuns:

Tocmai pentru că sunt urâte nu le poţi uita.
Trebuie prima dată să le accepţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu poate fi uitat in mod voit. Timpul te va ajuta.Mult noroc.

Răspuns utilizator avertizat
| irrumator30 a răspuns:

O vizita la psiholog. E cel mai bine.

| Mlov3u4ever a răspuns:

Sa nu te gandesti la ele.Si sa stergi tot ce tine de amintirea asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Doru19999 a răspuns:

Da o laba si-ti trece! CHIAR MERGE!