| ashmeker a întrebat:

Cum as putea uita niste amintiri urate

12 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna,incearca sa nu te mai gandesti la elehappyGandeste-te la amintirile frumoase, cauta alt subiect de gandire.
Numai bine.

| CautNume a răspuns:

Nu te mai gandi la ele.

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Buna! Nu prea poti sa le uiti,poate la un moement dat nu iti vei mai aminti de ele,insa ele raman in inima noastra.
Cu cat iti doresti sa scapi de ele, cu atat mai mult te vei gandi la ele, vor disparea incet cu incetul, insa repet:ele raman, fac parte din noi.Toate trec, dar nu toate se uita!

| oOSaritaOo a răspuns:

Facandu-ti altele frumoase. happy :p

| AlleSss a răspuns:

Heii!
Nu le vei uita, orice ai face. Dar le poti ascunde, nemaigandindu-te la ele.

| slowswag a răspuns:

Gandeste-te la ceva amuzant

| Alin4uuu a răspuns:

Gandeste-te la ce amintiri frumoase ai si la persoanele dragi tie

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Fii optimista si fa-ti altele frumoasebatting eyelashes

| guitarplayer666 a răspuns:

Incearca sa le acoperi ce lucruri noi, distruge toate lucrurile care iti aduc aminte de acel trecut si nu sta niciodata sa te gandesti la el, fa ceva nou tot timpul, invata sa canti la chitara sau joacate jocuri sau iesi cu prietenii pe afara, citeste o carte. Daca nu merge vorbeste cu o persoana foarte apropiata despre acel trecut, nu tine in tine acele lucruri, crede-ma chiar e groaznic sa ti in tine, vorbesc din propria experienta ^^. Sper sa iti fie de folos.

Răspuns utilizator avertizat
| loliu a răspuns:

Nu le poti uita.trci peste traiesteti viata, distrazate gandeste-te ca omul traieste putin pe pamant dati drumul la minte daca ai o pasiune continue cu ea cat mai mult daca nu ai fa-ti cum ar fi dansul sau cantatul cum ar fi si eu am amintiri foarte urate dar am trecut peste ele cu cantatuldeci...man treci peste

| Ironicul205 a răspuns:

Nu te mai gandii la ele.