| ZeMoZ a întrebat:

Cum poți agăța o tipă pe Facebook? Adică cum începeți conversația fără penibilul Bună, ce faci?

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ii raspunzi la un story cu ceva legat de postarea respectiva, preferabil ceva sa ai si habar sa vorbesti ca sa nu pari ca ala a fost unicul tau scop.

| RAY a răspuns:

Faza e ca ele primesc multe oferte din partea sexului opus ceea ce la noi nu prea e cazul, deci e greu si pentru ele sa aleaga cu cine sa vorbeasca, de asta recomand integrarea in grupuri sociale reale nu virtuale, acolo fetele iti fac o idee mult mai clara

| Plato a răspuns:

E penibil agatatul pe Facebook in sine.

Am auzit de o chestie stranie si puțin cunoscută. Unii o numesc "realitate", cred ca ai putea sa o descoperi.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Da, am auzit și eu de asta. O chestie extrem de periculoasă.
Nu merge cu "Bună, ce faci?" că-ți riști o poșetă peste ochi, de-ți rămâne urma de la cataramă pe frunte două săptămâni.

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Bunicilor le-a iesit cumva.

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Oameni curajoși și cu determinare.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Atunci erau alte vremuri nu poti compara acele vremuri, mai ales la sat, toti traiau intr o comunitate, fetele cunoasteau baieti de mici si invers, azi suntem mult mai antisociali, plus ca abordarea asta se poate lasa cu o amenda si interdictie, desi grija mare

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

De ce zici că-i penibil? Tu nu vezi că la asta îl împinge viața reală? Nu cred că l-a născut mă-sa cu nasul în telefon, eu cred doar că a ajuns la Facebook fiindcă în viața reală probabil n-are niciuna timp de el.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Ce amendă și interdicție? Adică n-am voie să mă bag în seamă cu una pe bancă în parc?

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu, aia te poate acuza de hartuire sexuala

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Atâta îi trebuie, că nu știu ce-i fac laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Trebuie sa ai un profil activ, care sa arate cat de cat ok. Normal. Dacã ai poze prin diferite locuri cu diferiti oameni ii poate da semne ca esti o persoana sociabila.

2.
https://www.youtube.com/watch?v=vCaAg__UWIk&feature=share

| ZeMoZ explică (pentru anonim_4396):

Faza e ca nu prea am de ce sa ma leg pentru a face conversatie, asta e problema mea! Ma refer la introducere, sa zicem.

| ZeMoZ explică (pentru anonim_4396):

Nu prea am de ce să mă leg despre ea ca să încep conversația! Deci... ceva sfaturi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZeMoZ):

Nu stiu frate, te prezinti. laughing

| Bibio22maria2005 a răspuns (pentru ZeMoZ):

Câți ani ai?

| Georgexyz99 a răspuns:

Adevarul e ca multe fete nu s-ar chinui nici macar sa dea accept la o amarata cerere de prietenie pe Facebook, daramite mesaje. Daca nu ai sute de like-uri la poze, sau masina sau clubul de fite pe fundal...pentru ele vei aparea ca o ciuma. Dar mai ales daca nu ai experienta, apoi sanatate vere, esti mancat. Esti privit ca un ciudat si esti bagat in Friendzone. E o zona din care nu mai iesi nici sa vrei. Si in ziua de azi, e cam greu sa agati...

Răspuns utilizator avertizat
| DomnulTrandafir a răspuns:

Mi-e sila de barbatii care fac asta si mila de femeile care primesc tot felul de mesaje de la necunoscuti. O femeie ce se respecta niciodata nu s-ar lasa cucerita de niste handralai. Un barbat care se respecta stie sa se faca iubit si respectat in realitate.

Persoanele care fac asta in mod obsesiv si care intreaba „ cum incepi o conversatie " sunt genul de persoane simple, care nu stiu sa se faca placute prin felul lor si incearca sa para ceea ce nu sunt.

Pe la 13-14 faceam si eu astea, am scuza varstei, dar tu daca ai mai mult de 13-14 esti foarte prost, scuza-ma ca-ti zic.

Cheers gagiule.