| Marco11 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fete daca aveti iubit mai vorbiti si cu alti baieti necunoscuti care se baga in seama pe facebook si flirteaza cu voi? Adica incepeti conversatia pe facebook si apoi ii dati id-ul de mess daca vi-l cere?

Răspuns Câştigător
| IREros a răspuns:

Hai sa iti raspund la intrebare cu o intrebare. Daca tu ai o iubita si pe facebook diferite fete flirteaza cu tine s iti cer id de mess, il dai? Sunt de acord sa vorbesti cu diferite persoane, fete si baieti, pe orice canal, fb/mess face to face. Dar de la a vorbi pana la a flirta e cale lunga, si de la a flirta pana mai departe nu e mult. Eu sincer daca mi-as vedea iubita in astfel de situatii mi-as cam pune semne de intrebare, daca te iubeste nu da atentie la asa ceva, ba chiar le-ar spune sa se opreasca, pentru ca si ea la randul eu ar suferi, insa deh, fiecare vede lucrurile altfel. Fetele de mai sus toate "daaaaaaaaaaa normal cum sa nu, dar partea cu flirtul nu au discutat-o nici una.

18 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Daca am iubit, inseamna ca il iubesc pe el si nu ma mai intereseaza nimeni altcineva!
Facebook-ul meu e pe privat! deci am doar prieteni si cunostinte drept prieteni! lume care ma cunoaste si stie ca am iubit!
Cat despre ceea ce ai scris tu mai sus, raspunsul meu este nu! nu flirtez cu nimeni si mai putin ii dau id-ul meu de mes! am iubit si am suficient cu el!
Daca tu ai patit asta inseamna ca nu te iubeste cat meriti!

| madyddd a răspuns:

Da, sigur ca vorbesc. Nu vad care ar fi problema, pana la urma vorbim ca intre amici si daca exista sentimente si incredere iubitul nu ar trebuie sa fie gelos pe alti. Iar id-ul de mess il dau doar la cunoscuti. Vorbitul pe mess mi se pare putin mai "privat". happy

| mona a răspuns:

Normal ca vorbesc [dar sa nu se interpreteze gresit, un prieten,, virtual,, nu strica sa ai si nu consider a fi ceva rau asta] dar putini sunt norocosi si id-ul nu il dau daca nu cunosc persoana[iubitul e iubit si amicul e amic]

| luisanamy a răspuns:

Tin foarte mult la relatia care o am, imi doresc sa fie totul bine, sa nu existe vreo indoiala. Asa ca nu vorbesc cu baietii necunoscuti mai mult decat trebuie, iar YM bineinteles ca nu il dau, acela este doar pentru cei apropiati.

| Azµre a răspuns:

Da, mi se pare normal, dacă ai iubit de ce să rupi tăcerea cu toată lumea? Ar fi penal.
Da fiecare e liber să vorbească cu cine vrea happy Atâta timp cât nu există altceva la mijloc totul e ok.

| raluk27 a răspuns:

In principiu nu. Dar depinde de: stadiul relatiei actuale, sentimentele si increderea care exista, felul in care se comporta iubitul cu mine, de ceea ce primesc in relatia in care sunt implicata etc.

| MiruD a răspuns:

Depinde in ce stadiu al relatie esti cu prietenul tau. Din punctul meu de vedere, nu mi se pare frumos din partea fetei sau al baiatului sa flirteze cu alte fete, sa vb pe facebook sau mess (asa zisele glumite). Se poate ajunge foarte repede la o relatie de la niste flirtari. Eu nu fac chestii de genu.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Eu iti spun din proprie experienta. In lista mea de prieteni pe facebook nu am adaugate persoane necunoscute, ci doar prieteni pe care ii cunosc foarte bine ( colegi de liceu, de facultate etc). Evit de felul meu sa intru in discutie cu persoane necunoscute, pentru ca internetul este atat de inselator si exista pericole la tot pasul, plecand asa de lucruri aparent nevinovate.
Iar pentru necunoscuti am profilul blocat.
Aceasta este parerea mea personala si asa fac eu, acum depinde de fiecare in parte.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes!

| july00 a răspuns:

De ce sa vorbesc daca nu il cunosc? mda mai sunt din astia care le dau cateodata accept si daca imi tot scriu ii sterg de la prieteni si gata! Deci nu vorbesc cu ei, si in nici-un caz nu le -as da id-ul!

| Smile3 a răspuns:

Da, adica de ce nu?! Baietii sunt paranoici si au senzatia ca fetele le raspund la avansuri, chiar daca nu e asa! Eu vorbesc si glumesc cu ei, pana la o anumita limita! Nu ma le ascund faptul ca am iubit deci n-am nici o treaba! Daca tu esti iubitul, ar trebui sa vorbesti cu ea(nu sa-i spui in fata: Iti interzic sa mai vorbesti cu ei!).Pur si simplu ii spui ce simti! ...Parerea mea!happy

| AndraEatsyourBrain a răspuns:

Dc nu?! Mereu merita sa intalnesti oameni noi. Si daca vorbesti cu un baiat asta nu inseamna ca gataa va iubiti. Nu are nici o legatura iubirea cu "cunostinta".
Mdaa, cam complicaaat.

| cicika a răspuns:

Nu e normal sa faci asa ca daca ai un iubit esti cu el pentru ca tii la el sau il iubesti dar daca vrei sa flirtezi atunci fa-o dar nu tii fa iubit!

| andreyaelena a răspuns:

Da atata timp cat nu fac nimic alt ceva, ori ce fata face asta de curiozitate poate intalneste o persona de incredere care pote devenii prietena dar in principiu eu fac misto de ei sau le dau apa la moara ..ca pana la urma sunt niste cuvinte scrise

| Iris1986 a răspuns:

Vaiii cati am vazut din astia care se baga in seama si sunt obsedati doar pentru ca nu sunt in stare sa isi gaseasca o prietena,acam asa sunt astia daca merge merge daca nu next,in fine,eu am prieten si daca se baga in seama unul de genul asta, vorbesc cu el si bla bla dar daca vad ca incepe cu numarul de telefon si id-ul nuuup, e prea misogin deja, adica sa fim seriosi doar fetelor, va prindeti ce gen sunt astia. Cam asa ceva!

| Eclipse a răspuns (pentru Iris1986):

Sunt baiat si foarte multi indivizi se baga in seama cu iubita mea, iar ea face exact ca tine. Dar culmea culmilor, le spune ca este intr-o relatie si primeste raspunsuri ca " hai lasa-l pe ala ca e vai de mama lui" etc. Multi cretini consuma aerul degeaba.

| 3v3lina a răspuns:

Poi cu uni baieti care sunt frumosi da, pentru ca iti poti face prieteni noi dar niciodata mai mult decat amici sper ca te'am ajutat

| IREros a răspuns (pentru 3v3lina):

Cata prostie, deci pentru unii baieti care sunt frumosi da (intr-un fel sa ii ai de rezerva? sau sa incerci ceva cu ei? sau ce?) iar cei care nu sunt frumosi nu (cu ei nu poti fi "decat amica" doar cu cei frumosi). Tu vorbesti serios?

| Marco11 explică:

Si la inceput nu ii baga in seama acum vorbeste cu toti si uneori sterge si mesajele in care le da id-ul sa nu le mai vad eu lasa doar inceputul conversatiei.