| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti dovedi ca iubesti cu adevarat?

6 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Prin fidelitate si prin contact zilnic=daca distanta e un impediment pentru. contact personal exista telefon! Dar contactul macar verbal zilnic in iubire adevarata m-i se pare vitala.Eu daca iubesc cu adevarat imi doresc persoana respectiva permanent alaturi si daca nu se poate zilnic personal atunci macar un telefon sau un sms e obligatorie! Precum si fidelitate reciproca!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Respectul si increderea fata de persoana pe care o iubesti...asta e cel mai important

| lostcontrol12 a răspuns:

Desi multi considera ca iubirea nu trebuie declarata, ea se simte, ca sentimentele nu trebuiesc neaparat manifestate pentru ca sa existe si ca poti iubi, iar persoana de langa tine sa se simta iubita fara sa ii aduci prea multe dovezi in acest sens. Nu spune nimeni sa ii aduci ciocolata pana cand da in diabet, nici sa ii spui "te iubesc" de 20 de ori pe zi si nici sa ii aduci flori zilnic. Iubirea se poate manifesta in gesturile mici pe care le facem zilnic si care de multe ori au o semnificatie mult mai puternica decat cadourile scumpe sau buchetele imense de flori...

Cateva dovezi de iubire. Atunci cand iubesti nu ai nevoie de prea multe sfaturi, dovezile de iubire vin natural, sa completeze relatia voastra. Daca insa ai un moment de neinspiratie, iti dau eu cateva sugestii: fa-i un masaj atunci cand il simti incordat, spune-i ca poate avea incredere in tine, gateste-i mancarea preferata, fii interesata de pasiunea lui si roaga-l sa-ti impartaseasca din cunostiintele lui, priveste-l in ochi atunci cand ii vorbesti, nu te pisici si nu te plange, fii deschisa spre discutii si nu ridica tonul cand are o parere diferita de a ta, saruta-l de buna dimineata si de noapte buna...

| Tobeornottobe a răspuns:

Respect, intelegere, toleranta! daca iubesti acea persoana trebuie sa te comporti ca atare. nu exista niste caracteristici ce trebuiesc dovedite pe rand sau eu stiu... nu exista asa ceva. totul vine de la sine daca il iubesti! atunci cand il iubesti vrei ca totul sa i fie bine lui/ei. lasa te purtat/a de iubire si ai sa vezi ca daca esti natural/a si te comporti cat se poate de frumos ai sa vezi ca va ajunge si el/ea sa te iubeasca si totul va fi frumos! te pup

| eleonorr a răspuns:

Sa i oferi incredre, sa i oferi tandrete, caldura, sa se simta cu adevarat rasfatat. fi mult mai dulce ca de obicei

| cristina661 a răspuns:

In primul rad sa resecti pers respectiva, sa o ajuti cand are nevoie, sa ii vb frumos si din cand in cand sa ii mai fc si niste complimente gen "ce bine arati azi":*:*:*