| Anonimus4Ever a întrebat:

>-Cum poti sa-i zic la prietena mea care ma iubeste foarte mult ca eu nu simt nimic pentru ea sad stiu suna foarte ciudat sad da nu e genu meu adica nu e acel ceva pentru minesad si nu vreau nici sa o fac sa planga sa sufere sad

6 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Dupa parerea mea cel mai bine ar fi sa ii spui adevarul oricat de dureros ar fi. Oricum orice motiv i-ai spune tot o va rani mai ales ca te si iubeste.Si fostul meu prieten mi-a spus in fata ca numai simte nimic pentru mine...sincer m-a durut enorm dar macar i-am apreciat sinceritatea si curajul ca a putut sa imi spuna astahappy.
Spune-i adevarul oricat de greu va fi.Fi sincer cu ea pentru ca asta este cel mai importanthappy

| CristiB93 a răspuns:

Orice ai face oricum va suferii sad

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa iesi, din respect pentru tine in primul rand, din aceasta relatie. O discutie corecta ar rezolva aceasta problema, este adevarat ca nu se poate fara lacrimi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de prietenie este intre voi atat timp cat o numesti prietena dar nu simti nimic pentru ea? Asta trebuia sa o faci de la inceputul relatiei voastre, unde nu mai pui ca ai si profitat de ea facand sex, o sa sufere enorm.

| Mihaela0011 a răspuns:

Sa plangi e inevitabil pentru o d-soara in asemenea situatii.N-ar trebui sa te complici cu texte prea lungi si explicatii la nesfarsit. Spune-i adevarul, oricat de dureros este.Va aprecia mai mult decat o scuza inventata. Pina la urma toti vrem adevarul.

| abop a răspuns:

Ai putea sa ii spui ca vrei sa luati o pauza, pentru ca esti confuz in legatura cu sentimentele tale si usor, usor, sa ii explici ca nu mai ai sentimente pentru ea si ca nu are rost sa continuati, dar puteti ramane prieteni foarte buni. happy