| Cosminel1192 a întrebat:

Vin si eu cu o problema mai delicata cu prietena mea.
Nu stiu ce sa fac,nu imi este bine nici cu ea dar nici fara ea. Chestia este ca nu ma mai simt atras de ea,nu mai simt ca o iubesc ca la inceput,nu ma mai simt bine in relatie dar nici nu stiu ce sa fac, sa ma despart de ea sau nu. Ea ma iubeste pe mine, si despartindu-ma de ea nu vreau sa o fac sa sufere. Problema este ca suntem si in acelasi liceu. Chiar nu stiu ce sa fac. Ofer funda

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Stii zicala aia? "Ce nu merge nu trebuie fortat"Iar, daca ii explici cum sta treaba nu cred sa sufere, chiar atat de mult.Relatia este un lucru in care sunt doua persoane nu una. happy Tu alegi, decizia e in mana ta! Bafta!

| CHECK a răspuns:

Inainte sa te desparti de ea ar fi bine sa va separati o saptamana/luna dar fara sa vorbesti, vezi cu ea sa vezi cum e in lipsa ei. Daca te simti naspa insemna ca nu e ok sa te desparti de ea, daca te sinti liber, dao dracu.

| MariaDEIV a răspuns:

O sa se simta vinovata gandindu se ca ea nu te mai atrage ca la inceput. Asta o sa o faca sa sufere. Depinde si de voi, de ce temperamente aveti. Gandeste te ca tot o sa o vezi in liceu, daca o sa fi cu altcineva o sa fie si mai rau pentru ea sa te vada din nou.