| Bella_3622 a întrebat:

Cum poti sa uiti o persoana pe care o iubesti enorm?

19 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Eu nu vreau sa o uit ci lupt in continuare pana imi ating scopul dar asra e alta poveste!laughing nu poti uita o persoana pe care o iubesti enorm. daca chiar este iubire adevarata iti zic ca nici timpul, nimic nu te va ajuta ci doar o sa iti dea impresia asta pentru ca mai tarziu sa iti dai seama de crudul adevarsadinsa daca e doar o atractie confundata cu iubirea vei uita persoana respectiva fara sa iti dai seama.:*

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu poti! Doar timpul poate face asta, dar nu intotdeauna! Te axezi pe activitati care sa-ti ocupe mintea tot timpul! E foarte greu!

| Vizitiul a răspuns:

De uitat nu o poti uita complet, o mica farama din amintirea sa tot va ramane cuibarita undeva -n creier si-n suflet. Odata cu trecerea timpului intervine uitarea si aplanarea partiala si nu totala.

| Malvina24 a răspuns:

Asta incerc si eu de cateva luni, sa uit o prietena la care tineam enorm si sunt momente in care inca ma gandesc la ea si imi lipseste dar apoi imi spun in minte:''ea nu se mai gandeste la mine, eu de ce as face-o'' ~o sa o uit pana la urma stiu asta sper doar sa nu o urasc ...eu vreau sa uit de ea dar nu pot!

| Luori a răspuns:

Rupi orice legatura cu el, iti interzici in mintea ta sa te mai gandesti la el, accepti ca trebuie sa iti continui viata frumoasa fara el. Poate ca nu vei putea sa il uiti complet, sa il stergi pur si simplu din mintea ta, mai ales daca a insemna ceva pentru tine, poate ca nu vrei cu adevarat sa il uiti, poate ca iti este frica sa il uiti, insa vrei sa indepartezi acea amintire cu el care iti face rau, care ubca doare. Si timpul este un excelent "medicament ".

| Altair22 a răspuns:

Inlocuind`o printr`o alta persoana. - simplu.

Insa - sa uiti TOT ce faceai cu cealata persoana, sa nu mai frecventezi aceleasi locuri, sa mancati acelasi fel de mancare. Chestii de genu happy

Sa o uiti, nu poti. N`ai cum. E ca si cum ti-ai impune sa uiti culoarea chilotilor tai preferati. laughing Ok ok. se vor rupe si aia dar tot vei cauta ceva asemanator in viitor tongue -macar aceeasi culoarehee hee

. hai ca intelegi tu unde vreau sa bat.

Insa ce e MAI important, este sa-ti acorzi tie niste timp; Timp, care sa-l petreci tu cu tine insuti. Sa analizezi exact ce iubeai tu atat de mult la persoana respectiva. Analizezi unde s`a gresit. Trage aer in piept, si capu sus. Vei gasi multe "posibilitati" in lumea asta. Trebuie insa sa stii sa citesti bine o persoana, si sa vezi daca e pe masura asteptarilor tale.

Go get 'em devil

| Corinne a răspuns:

Lasand timpul sa treaca si sa incerci sa nu`ti mai amintesti de tot ce a fost frumos cu aceea persoana.Si daca ai puterea sa intri intr-o noua relatie e si mai bine, in timp uiti si persoana pe care o iubesti dar nu de tot, fiindca amintirile raman intotdeauna vii. sigh

Bafta! kiss

| darrio2007 a răspuns:

Foarte greu.

| cristina a răspuns:

Trebuie sa-ti impui singura ca de azi chiar nu vrei sa mai auzi nimic de el sterge poze aminitiri nr de tel tot ce-i apartine
stai linstita lumea nu se termina la el sunt multi baieti care te-ar aprecia la adevarata ta valoare. daca el nu a stiut s-o faca inseamna ca nu te-a iubit indeajuns.
incearca sa iesi cu prietenii umple-ti timpul distreaza-te si evita sa stai singura pentru ca imediat te vei duce cu gandul la el. stiu ca e greu dar ce sa facem gandeste-te ca altii se despart dupa anii intregi de casnicie si lucruri mult mai grave deci nu esti singura care trece prin lucrurile astea. toate trecem la un moment dat cu toate ca nu vrem dar asa e viata ce sa facem. ne uitam in spate si dupa privim in fata si zambim. viata merita traita cu bune si rele.
succes:*

| Smarandica a răspuns:

DA nu poti pe naiba! Clar ca poti.ca daca ai ambitie, orice e posibilhappyIesi mult cu prietenele.Cu cele care te fac mai mult s arazi.iesi la film. fa-ti prieteni noi. poti face o gramada de chestii care sa te faca sa nu te mai gandesti la el.Joaca-te fotballaughing daca iti place. o sa te concentrezi numaila jocu asta:*

| karellen a răspuns:

In timp. si nu o uiti niciodata, doar amintirea nu mai doare

| -'anonimaA'-anti-fundita- a răspuns:

Nu poti face asta.atat timp cat u iubesti persoana respectiva enorm nu o sa poti face asta.sad. dar poti sa iti ocupi timpul cu activitati distractive sau cel mai bine sa ai prieteni adevarati langa tine care sa te ajute sa treci peste asta.succeswave

| Liada a răspuns:

Si pe mine ma framinta aceasta intrebare.il iubesc mult. dar nu vad un viitor impreuna.cred ca trebuie sa-l uit.ma doare

| Totipentruunu a răspuns:

Nu o poti uita daca o iubesti, mai ales daca este prima persoana pe care ai iubito.traiesc aceeasi nenorocire ca tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa uiti o persoana ocupati timpul, du-te sh distreazate nu te mai gandi la persoana respectiva si nu mai il suna sau fa inaseafel in cat sa nu il mai vezi sa nu t mai int cu el

| aaaaaaa1 a răspuns:

Pai nu prea poti sa o uiti
dar cel mai bine e sa cautzi pe alt cineva sa stai mult timp cu el si o sa il uiti dar cand o sa-l vezi o sa te simti unpic ciudathappy

| vr6 a răspuns:

Sincer...eu cred ca nu poti... face asa ceva. din propria experienta

| simplu_6499 a răspuns:

In primul rand sa gaseti pe cineva cu care sa o luati de la inceput, restul numai timpul

| zzuzu a răspuns:

Se spune ca timpul face minuni:-