| Vadeanu_Alin_1996 a întrebat:

Cum este mai ușor sa uiți persoana pe care o iubești enorm?

15 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sex cu alte persoane

| ania a răspuns:

Iti ceri iertare lui Dumnezeu ca ai incalcat prima poeunca si ai idolateizat o fiinta creats, un om si ceri ca sangele Mantuitorului Iisus Hristos sa iti cirateasca mintea de aceast idolatrie, si iti daruiesti sufletul si mintea Creatorului si te dedici Lui sa nu mai idolatrizezi oameni.

| alexalx1234 a răspuns (pentru ania):

Dacă a iubit o persoană înseamnă că a păcătuit? Vai de capul meu...

| Violleta2022 a răspuns:

Iti ocupi mintea cu alte lucrui mai importante si in timp, vei uita.

| thokla a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu ai putea face asta când iubești?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, am facut asta si am trecut peste obsesia cu relatia destramata.
Culmea este ca am dat peste ceva mult mai bun, dupa ce m-am despartit si s-a dovedit a fii soarta mea cea buna si fericita, fiindca eu sunt inca maritata cu acest barbat, care a aparut dupa relatia rupta pe cand cel de care m-am deprtit atunci, este dupa al doilea divort, singur si deprimat.
Uneori karma ne ajuta sa iesim din relatii care nu au viitor pentru noi.
Iar in cazul in care partnera ta te-a anuntat ca nu te mai iubeste, inseamna ca deja are pe altul si oricum viitor nu aveati impreuna, daca inima ei era deja a altcuiva.
Mergi mai departe si traieste-ti prezentul, ocupandu-ti mineta si creierul cu ceva util, ca sa uiti de trecut, pe care oricum nu-l potis schimba.
Viata iti poate aduce maine, o femeie de 1000 de ori mai buna si mai iubitoare, decat asta de care te-ai despartit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa uiti pe nimeni vreodata. Trebuie doar sa te detasezi emotional.

| Xpressurself a răspuns:

Suferinta, durerea emotionala nu este iubire. Tu vorbesti de atasament, ai nevoie de altii ca sa fii fericit.
Invata sa fii fericit fara sa te agati de cineva. Cum scrie cineva mai sus, sa iti ocupi mintea cu ce conteaza. Da 100% la scoala, la servici sau pentru hobiurile si pasiunile tale. Si cand esti pregatit o sa apara si o domnisoara care te va aprecia.

| Cheo0S a răspuns:

De ce sa o uiti daca o iubesti enorm, astea doua lucruri nu se leaga. Sau ce ti-a facut de vrei sa uiti?

| Tactuecelmaitare a răspuns:

Cianură

| Tactuecelmaitare a răspuns:

Dacă ai o sfoară...

| antojoldes2 a răspuns:

Sa faci spalaturi pe creier

| Vadeanu_Alin_1996 explică:

Si daca nu am pistol?

| Dark7Soul a răspuns (pentru Vadeanu_Alin_1996):

Improvizezi unul. Doar ai minte.