| Tessy a întrebat:

Poti sa uiti sau sa ignori o persoana pe care o iubesti?

Răspuns Câştigător
| daii a răspuns:

De ignorat poti.si de uitat dar mai greu...
Eu trec prin asa ceva...si atat de mult il iubesc.incat ma urasc pe mine...nu stiu daca intelegeti. dar. e foarte foarte greu! Pot spune ca il iubesc. dar in acelasi timp il urasc pentru ca si-a batut joc de mine. m-a facut sa sufar ingrozitor.
De multe ori stau singura...si ascult melodiile noastre.sau cele care imi aduc aminte de el.si plang.plang pana nu mai pot.si incerc sa imi amintesc numai lucrurile rele care mi le-a facut.in speranta ca il pot uita...De ce nu pot sa il uit odata? De ce trebuie sa sufar atata? cateodata simt ca nu mai pot...si cand imi mai trece putin de dorul lui.sau il uit.adica nu ma mai gandesc la el.ba ma suna.ba imi da sms...si iar o i-au de la inceput...cateodata regret... ziua in care ne-am intalnit...pentru ca numai rau mi-a facut...cryingcrying
Si cu toate astea...il iubesccrying...

| Alle15 a răspuns (pentru daii):

Frate,avem aceeasi poveste. crying

28 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sigur ca o poti uita dar depinde de cat ai iubit acea persoana, pentru ca unii uita mai repede altii mai usor... timpul vindeca toate ranile, poti sa ignori o pers, dar e destul de greu daca inca o iubesti...eu nu l-am uitat inca pe fostul meu iubit, dar il ignor ca sa vada ca nu imi pasa de el, dar de fapt eu il iubesc mult, dar sa stii ca indiferenta doare...

| fabiola a răspuns:

Poti ignora iubind pe altcineva mai mult, dar acel cineva sa merite dragostea ta!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Mai greu... dar potihappy

| SweetCandy a răspuns:

Nu daca o iubesti nu ai cum sa o uiti... e chestiune de psihic si sentimentehappyinsa in momentul in care te-a facut sa suferi nejustificat trebuie sa pui in balanta lucrurile atat bune cat si rele intamplate si sa iei o decizie care sa te multumeasca pe termen lunghappy

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Da, poti.

| Silvia a răspuns:

Nu pot sa o uit, imi e imposibil, dar pot ignora acea persoana si o pot face sa creada ca nu mai simt nimic pentru ea, chiar daca eu tanjesc sa o vad si sa fiu aproape de easigh love struck big grin

| xibalba a răspuns:

Sa o ignori poti, cu multa vointa si daca iti reamintesti MEREU motivele pentru care merita sa ignori persoana respectiva. Sa o uiti... e mai complicat. Trebuie sa te implici foarte mult in alte activitati care te tin departe de amintirile cu el/ea si in general sa te concentrezi pe altceva. Cu rabdare...si cu timpul... o vei uita. Pe mine ma ajuta daca ma gandesc des de ce nu merita sa mai iubesc persoana respectiva ( de exemplu daca m`a dezamagit rau, sau daca mi-a inselat increderea, incerc sa imi amintesc lucrul asta cat mai des). Oricum... daca esti in situatia asta, inarmeaza`te cu rabdare. Bafta!

| inna a răspuns:

Nu, n-as putea.

| bluerose a răspuns:

Nu, eu nu pot.

| ing. a răspuns:

Poti face asta, dar foarte greu si in mult timp.Depinde cat de mare este iubirea ta pentru persoana respectiva.love struckday dreaming

| Criiss16 a răspuns:

Da, dar greu.

Salutari.happy

| danutza a răspuns:

Dap...ma gandesc la toate partzile negative ale relatiei si ajung sa o dezgust

| zuzumic a răspuns:

Nu. poti sa te minti pe tine pe el pe restul dinjurul tau... dar nu ai cum cel putin pana nu vine alt cineva mai bun ca persoana iubita candva sa ii ia locul si sa iti arate ca se poate si mai bine... nu doar lacrimi...

| faranume a răspuns:

Nu...persoana pe care ai iubit-o cu adevarat nu poate fi ignorata sau iutata... poate ca da dar ff greu...depinde cat ai iubit-o...
Parerea mea este ca nu poti iuta niciodata pe cineva pe care l-ai iubit din tot sufletulhappy

| faranume a răspuns:

Uitata*; uita*

| dulcika a răspuns:

Este cam greu ....in momentul actual incerc sa fac si eu la fel..sunt constienta ca este greu dar nu am ce sa facsad

| maria4320 a răspuns:

Nu pot...niciodata nu am reusit sa fac asta. Uneori as fi vrut... dar nu reuseam asa ca am renuntat sa mai incerc.Atunci cand iubesc... iubesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu NU pot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! in primul rand trebuie sa stii ce vrei de la tine. d la viata ta. daca iti doresto lg u o persoana care sa te faca sa suferi atunci sufera in continuare! baietii sunt peste tot. viata e o alegere pe care trebuie sa o faci. asa cum iti asterni asa dormi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa uiti in momentul in care nu-l mai pui pe el pe primul plan si te gandesti la tine. sa spui gata pentru totdeauna punct vreau mai mult de la viata. eu am iubit pe cineva 20 ani si sunt in aceiasi faza oare pot sa-l uit? sper si ma rog la dumnezeu sa-mi dea putere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt obligata sa ignor fiindca ma ingora, Si vb din cand in cand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una de mult incerc asta si nu pot...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata poate peste ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa o uit, am trecut prin multe impreuna si am suferit impreuna...nu pot sa-l uit si plang incontinu.stateam impreuna si suntem casatoriti de putin timp dar se comporta urat si nu ma facea sa simt ca ma iubeste si ma injura din orice punct, plang si nu stiu ce sa fac, simt ca innebunesc, nu pot manca si nu pot iesi afara ca imi vine sa plang imi doresc sa uit ca eu sunt o fire care sufera mult si dureaza suferinta la mine. poate si ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut multe pentru el si nu a fost deloc recunoscator, stu si plang ca si cum eu am facut rau pentru ca eu sunt cea care a vrusa sa ne despartim, si i-am spus sa plece, nu puteam sa stau stiind ca isi bate joc de mine. oare cat o sa dureze suferinta mea. nu am iubit niciodata atat de mult.

| mdtza a răspuns:

Trec prin ce trece si "daii" dar eu una m-am saturat de suferit si intr-o zi ff hotarata mi-am zis " gata FARa el in viata mea".pentru inceput am sters masajele de la el, pozele, l-am trecut in telefon asa cum il cheama nu cum il alintam eu, pe mess daca se baga in seama sunt ff rece cu el.si uite ca a trecut o saptamana in care ff rar m-am gandit la el.pentru ca de fiecare data cand imi amintesc de el imi zic" FARA EL IN VIATA TA" si la mine a mers cat de cat.nu mai plang, zambesc mai des si in curand daca o sa continui asa o sa fiu fericita si o sa pot spune ca nu il mai iubesc. dar ca sa ma si razbun un pic pe el sa vada ce a pierdut m-am bagat pe felie cu cel mai bun prietenal lui, pentru ca ne-am dat seama ca suntem atrasi unu de altu, si profit de relatia mea cu el ca sa ma si rAzbun intr-un fel,...

| drecko a răspuns:

Buna! Cum pot sa fac sa nu ma mai gandesc la perosana pe care am crezut ca este langa mine?! Persoana pe care o iubeam, si o iubesc inca cryingpersoana la care imi dedicam si viata, numai ei sa i fie bine, fericita, si impilnita...de ce tot timpul persoane ca noi, au de suferit?! De ce cine iubeste, nu este iubit? Sincer sa fiu?! Este pacat sa iubesti in ziua de azi...