| sweetgirl09 a întrebat:

Cum puteti defini dragostea?

Răspuns Câştigător
| dafy a răspuns:

Hmmm.nu stiu daca ceea ce voi scrie se poate numi definitie dar am sa incerc. dragostea se simte.este forta aceea ce te impige spre persoana pentru care o simti,e sentimentul care te face sa iti doresti ca in fiecare clipa sa ii simti magaierile,suflarea,saruturile,este sentimentul care te face sa ai incredere deplinca in persoana respectiva,sa ii doresti tot binele,sa nu simti nevoia sa ceri sa ti se dovedeasca ceva,sa fi implinit si cel mai fericit, sa crezi in minuni, sa faci orice fel de compromisuri.si cel mai important este ca atunci cand iubesti sa nu iti pese daca pierzi ceva si sa te gandesti doar la ceea ce ai castigat
"DRAGOSTEA INSEAMNA SA NU SIMTI NICI ODATA NEVOIA SA SPUI"(LOVE STORY)
PUPICI

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acel sentiment frumos care e pe cale de disparitie.

| ionutzul31 a răspuns:

Ceva ambiguu, care il realizezi abia atunci cand l-ai pierdut...cam la fel de ambiguu ca viata de dupa moarte laughing

| whoocares a răspuns:

Dragostea = tot.

| Amelya02 a răspuns:

Nu se poate definii... Daca este impartasita, nu cred ca exista fericire mai mare.

| ChioruL14 a răspuns:

Penisul in vagin.

| Buleja_Iasmina_1994 a răspuns:

Dragostea nu prea se poate definihappy

| dyenyka a răspuns:

Dragostea e atractie fizica urmata de firescul du-te dracu.

| TheBloodyRoses a răspuns:

Dragostea? E sentimentu' ala care te loveste si nu mai scapi de el. E sentimentu' ala tampit ( am avut probleme cu dragostea asta waiting ma cam uraste ) care te impinge de la spate sa faci tot felul de tampenii pentru tipu/tipa de care`ti place. E sentimentul ala inexplicabil pe care il simti doar o singura data si pentru o persoana speciala. Nu pentru toti tipii care`ti ies in cale happy.

| ieuuu a răspuns:

Simplu...cel mai frumos sentiment pe care il poti traiihappy

| tipuIpentruIurgenta a răspuns:

e o poezie ^^

| OanaMrr a răspuns:

Nu poti defeni dragostea o simti si gata.