| Maria2944 a întrebat:

Cum raman gravida? O facem neprotejat, dar nu-si da drumul in mine

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Retard depistat

| sweetys a răspuns:

Pai din moment ce nu isi da drumul in tine, cum ai vrea sa ramai gravida?

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie dar nu numai ea ci la fel si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, care si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine, sa fii deja informata exact, precis si corect ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, adica sa se produca simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia poate sa ramana gravida NUMAI daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica in cele 4-5 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, sau ziua ovulatiei cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei care poate fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo s ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. Fiindca tu doresti sa ramai insarcinata trebuie sa determini cat mai precis/exact perioada fertila a ciclului menstrual si in acele 5-6 zile sa intretineti zilnic minim 2 contacte sexuale pe zi (dimineata si seara) cu ejacularea intregii cantitati de sperma in vagin. Este indicat ca dupa ejacularea spermei sa stai cat mai linistita si sa ramai intinsa pe spate in jur de 5-15 minute. Succes, Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ejaculeaza in tine, cu ce vrei sa ramai gravida?

| Goete a răspuns:

Facand-o neprotejat si dandu-si drumul in tine?

| Necunoscut112 a răspuns:

Un copil se face de comun acord, asta dacă nu îţi doreşti să îl creşti singură.

| Raluca199427 a răspuns:

Atunci ai slabe sanse sa ramai insarcinata

| Raluca199427 a răspuns:

Sau tu vrei sa ramai insarcinata fara ca el sa vrea acest lucru?
Daca ar vrea si el nu ai pune intrebarea asta happy