| Jorgibusn029 a întrebat:

Cat la % sanse sunt sa raman gravida cu 4 zile inainte de ovulatie?
Am facut neprotejat si si-a dat drumul in mine

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sarcina asta nu e un algoritm matematic să-l exprimi precis in procente. Mai corect ar fi: poate da, poate nu

| johnnny123 a răspuns:

"în 11 Iunie | Repcasandru9918377 a întrebat:
E normal sa ejaculez prin somn la 27 de ani?"

"în 23 Octombrie | Repcasandru9918377 a întrebat:
Buna, am 15 ani sunt fata si vreau sa stiu cateva lucruri despre fertilitatea mea."

"n 29 Octombrie | Repcasandru9918377 a întrebat:
Pot ramane insarcinata cu 4 zile inainte de ovulatie fara sa mai fac dragoste in ziua ovulatiei daca fac dragoste cu sotul meu?"

Pana la urma ce esti? Un barbat de 27 de ani, o fata de 15 ani sau o femeie maritata?

| Jorgibusn029 explică (pentru johnnny123):

Ce iti e atat de greu sa crezi ca sunt sora lui si mi-a dat mie contul lui, ce a scris el a sters intrebarile pe care tu le-ai enumerat erau ale lui.

| Floridori a răspuns:

Cu 4 zile inaintea ovulatiei inseamna prima zi a perioadei fertile.Statistic, sansele sunt de 10-15% daca sperma a ajuns in vagin, spermatozoizii sunt viabili, iar femeia are cicluri ovulatorii.

| mi25 a răspuns:

Probabilitate de pana la 50% si daca e sa fie, va fi fata.

| 1234568807 a răspuns:

Pai daca v-a e atat de greu sa folositi un prezervativ asa se intampla, in cazul in care vei deveni mama fara sa vrei v-a avea si tatal copilului grija de bebelusi? Sau pe tine cade toata responsabilitatea si el dispare din peisaj? Eu optez mai mult pe scenariul 2

| Maraa345 a răspuns:

Corect ar fi sa te protejezi.