| evelynne a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat in perioada cea mai fertila (nu si-a dat drumul in mine) este riscul sa raman gravida?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da, de la lichidul preejaculator care se secreta pe toata durata erectiei. Daca erai in perioada fertila, riscul este de cam 27-30% (daca sunteti complet siguri ca nu a ejaculat).

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da,si orice femeie ar trebui sa stie asta.Protectia ar trebui sa primeze placerii.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bineînţeles. Trebuia să te informezi cu privire la metoda pe care aţi folosit-o (coitus interruptus), astfel aflai că este ineficientă şi că poţi rămâne însărcinată din cauza lichidului seminal. Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
| Lacoste a răspuns:

E un risc foarte mare.Ar fi bine sa-ti faci un test de sarcina pentru a scapa de griji.

| evelynne explică:

"ChioruL87" te-a bagat cineva in seama? care e problema ta? eu am pus o intrebare si vreau raspuns, nu abureli ca ale tale.

| CryStAll_7863 a răspuns:

Putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să mor de nu sunt sătulă de tipul ăsta de întrebări.
Văd cel puțin 10 zilnic, de ce dracu` nu vă informați de pe Internet despre (in)eficiența metodelor contraceptive? Da, poți rămâne, riscul e de vreo 30% din cauza lichidului preejaculator pe care el îl secretă.
Și sarcina e o mare responsabilitate, de ce nu ne-ai întrebat de dinainte de a o face? Te trezești așa dintr-o dată, ți-a dat și ție un gând! Penibil.
Dar, așa de rău te irită prezervativul ăla? 8 lei îi găsești pe stradă. Atât costă un prezervativ. Scutecele, biberoanele, suzetele sunt ceva mai scumpe, deci e culmea...