cami
| cami a întrebat:

Cum reactionati daca iubita va spune : STOP, nu mai putem fii impreuna, eu ies cu altcineva!
Ati lua-o la bataie? Daca nu, ce parere aveti despre genul acestia de tipi?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Nu dau niciodata intr-o fata, deci n-am cum s-o iau la bataie. Probabil ca inainte de a face asta, mi-as fi dat seama singur ca ceva nu merge in relatia noastra. Daca o iubesc, de fapt sigur, fiindca altfel n-are cum sa fie iubita, cu siguranta simteam ceva de inainte sau banuiam. Dar sa spunem ca nu si-o pateam. Nu stiu cum reactionam, probabil ma asezam frumos pe un scaun, imi dadeau lacrimile si-o puneam sa-mi dea lamuriri unde am gresit si cu ce. Sper sa nu mi se intample asta niciodata si sa incep sa ma apuc de fumat sau sa ma refugiez in bautura datorita unei deziluzie in dragoste, de asta mi-e frica. Greu cu femeile astea, bre.

21 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Ai specificat in intrebare ce parere avem de genul asta de tipi. dar ce parere avem despre maimutoaicele care se gasesc cu stopul in mana peste noapte, cum e?
Tu deja ai aruncat cam 90 % din vina pe baieti, ca si cum din cauza lor ea ar fi spus STOP, ca ei ar fi facut ceva.
Eu sunt in strainatate de doi ani, si legile sunt foarte aspre pentru cei care maltrateaza nevestele si copiii. Daca iti bati nevasta iei la fel de multi ani de puscarie ca si cum ai omora-o.Stii ce fac mai nou? Le omoara direct. oricum stau la puscarie ca si cum le-ar bate straight face.
Tine cont.asta se intampla unde s-a nascut civilizatia.

cami
| cami explică:

Intrebare: Doar tu esti trez? laughing
insa ce parere ai dsp tipii care le spun, partenerelor: "Iti spun de pe acum, ca daca te prin cu altul, te voi baga in spital". straight face Dumnezeule...
Sau, ce-ar trebui sa faca o femeie [atat de rau, mult] incat sa indraznesti sa ridici palma la ea?

| Pho3nix a răspuns:

Cum sa o iau la bataie?straight face Nu-s nebun.
Nu dau in fete.

In primul rand i-as cere explicatii, sa-mi spuna daca am gresit eu cu ceva sau a apucato pe ea nebuneala.

| Leea1234 a răspuns:

Asta depinde si de sentimentele mele pentru.acea persoana!

sa presupunem ca ar fi cineva la care eu tin foarte mult, pai nu mi-ar "cade" bine vestea, si cred ca prima reactie ar fi sa-l pocnesc!
dar cum sunt destul de "controlata" i-as spune doar :
sa fii fericit! si sa ti se plateasca cu aceeasi moneda!
ah si i-as dedica melodia lui etnic -blestem
http://www.youtube.com/watch?v=JWEno3b_74Y
aici o sa gasesca toate urarile mele! :-q

| Leea1234 a răspuns:

A si despre cei care bat fetele, sau sotiile, ce parere sa am!
eu nu-i pot considera barbati, esti barbat cand te bati cu cineva pe masura, nu cu o femeie care nu are forta necesara pentru a-ti intoarce lovitura
normal ca un barbat poate snopii o femeie in bataie! nu poti compara forta unui barbat cu forta unei femei!
imi pare bine ca in spania se face puscarie pentru asta!(nu stiu daca e la fel si in romania)_

daniela
| daniela a răspuns:

Probabil s-a saturat. Ceea ce era intre voi nu esra dragoste adevarata iar fata a cautat altceva. De ce sa o bati? E o chestie normala in viata de azi. Bine ca nu aveti copii sau altceva de impartit...

| Encore a răspuns:

Daca mi-ar spune iubita asta nu stiu i-as zice PA si gata, cu o ignorata iesita din comun, si m-as face ca nu-mi pasa si ca nu mi-a pasat si dupa o sa isi dea seama daca, chiar m-a iubit si isi cere scuze

| hândel a răspuns:

De luat la bataie, n-as luao! Dar s-ar putea s-o ating c-o palma. Cum adica sa nu mai putem fi imreuna ca iese cu altcineva? Cat era cu mine, se-ntindea cu altul? Sigur ii trageam o palma. Nu reactionez calm in fata minciunii. Prefer sinceritatea in orice situatie, in ORICE situatie. Daca altii le calca-n picioare, e treaba lor. Ele pot depune plangere si se razbuna pe cale legala, asta daca nu acel "altcineva" nu-i un Doroftei care i-ar umfla ochii batausului. Si iubita furata, si bataie luata. laughing

| Dara a răspuns:

Stii cate femei sunt maltratate in Romania? Foarte multe.
Indivizii de acest gen sunt niste misogini frustrati, care au avut o relatie dezastruoasa cu mamele lor si isi varsa toata ura pe toate nefericitele care au nesansa sa le pice in plasa. Genul de lasi care nu au curaj sa riposteze in fata unui alt barbat, dar se simt extrem de puternici cand agreseaza o femeie.
Ups, cred ca am derapat putin! Sa raspund la intrebare, am o parere extrem de proasta despre un individ care loveste o femeie, indiferent ce scuza foloseste.

| M.J. a răspuns:

In niciun caz nu rezolvi nimic cu bataia, din contra... o s-o fc sa te urasca... cere-i niste explicatii, discutati poate mai este vreo sansa

| M.J. a răspuns:

Poate u ai fost de vina pentru faptul ca ea nu mai vrea sa fiti impreuna, poate ai gresit cumva si nu ti-ai dat seama... dar daca ea nu mai simte nimic pentru tine, nu o poti obliga...in bratele alteia iti poti gasi alinarea

| AllenTJ a răspuns:

Cum sa o bat? In niciun caz, pur si simplu imi vad de treaba, ca si asa sunt miliarde de femei pe lumea asta :*

| just4fun_8801 a răspuns:

Nu... i-as face cu mana si as cauta alta. Fete sunt pe tot drumul.

| eu_4161 a răspuns:

Nu rezolvi nimic cu bataia.Trebuie sa fii fii calm. Daca o iei la bataie este posibilsa patesti ceva mai rau.Este decizia ei daca vrea sa se desparta de acel tip.
Ce parere am eu despre tipii aceia? Cred ca sunt niste nesimtiti ce vor atraga atentia. Zic eu ca sunt nebuni.

| ioana_9748 a răspuns:

L-as bate pe cel care mi-a luat-o, si as face totul pentru ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai totusi mi se pare ca mi-ar datora cateva explicatii.de batut, absolut deloc, insa nu mi se pare normal ca peste noapte sa se trezeasca cu fata la perete iar dimineata sa-mi spuna ca s-a terminat.bineinteles,in contextul in care amandoi am investit sentimente, daca nu, nu se poate chema iubita ci partenera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cami-eu consider ca daca nu ne putem intelege verbal, atunci relatia s-a terminat.nu am lovit si nici nu voi lovi vreodata o fata. iar cat privesc astfel de indivizi, nu stiu ce sa spun, insa din pacate sunt destui care nu s-au dat jos din pom si apeleaza la astfel de argumente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@flav-stai departe de ele si nu oferi mai mult decat iti ofera ea tie.asculta-mi sfatul, stiu ce spun.incearca sa o faci pe ea sa te iubeasca, nu sa te faca ea pe tine sa o iubesti. o fata intotdeuna va profita de slabiciunea unui baiat, si crede-ma ca se pricep al dracu de bine la asa ceva. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa dai intr-o fata?
Oricat ar fi ea de rea, poate sa fie si o c*rva...niciun barbat n-ar trebui sa ridice mana asupra unei femei. Da dovada ca e un las fara pereche. Ea nu se poate apara, n-are atata forta fizica...
Sunt alte moduri, mult mai subtile, s-o ranesti, daca vrei.Trebuie sa-i stii punctele slabe, s-o lovesti unde-o doare mai tare, in amorul propriu.Cred ca asta ne este tuturor punctul cel mai slab. E mai rau decat un pumn in fata. O vanataie se vindeca, o rana pe suflet, nu.
Fiecare are dreptul sa iasa dintr-o relatie daca simte nevoia, daca lucrurile nu mai merg ca altadata.Asta se poate face si fara cearta si scandal, cu o discutie civilizata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care bat femeile merita sa ajunga la puscarie si sa devina ei femei

| georgy89 a răspuns:

Daca mi-ar spune iubitul meu asa ceva i-as cere niste explicatii... (bataia nu are nici un rost) dar sper ca nu se va intampla niciodata... oricum ne iubim, ne intelegem f bine si tind sa cred ca nu se va intampla...