| irina_1911 a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care injura? cum reactionati dupa ce sunteti injurat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crescuti in padure sau la stana
injuratura e argumentul prostului ( crescut, sau nu)

21 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mai injur si eu cu toate ca asta se intampla cam rar si numai atunci cand ma inervez. Daca cineva ma injura ori il injur si eu (stiu ca nu e bine) ori cateodata nu il bag in seama.happy

Anna
| Anna a răspuns:

O parere proasta.In primul rand e lipsa de bun simt si respect atat fata de tine, cat si fata de cel care primeste imprecatii.Niciodata nu am injurat, pentru ca la mine in familie nu am auzit injuraturi si am primit o educatie care combatea acest gen de comportament.Cand sunt injurata primul impuls este sa-i spun si eu ceva rau, dar ma gandesc ca daca nu-i intorc cu aceeasi moneda gramadesc carbuni aprinsi pe capul persoanei care ma injura si o umilesc printr-un comportament ireprosabil.Am invatat sa tac si sa ma rog pentru cei care adopta aceasta atitudine, pe care o dispretuiesc.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E vorba de educatia primita in familie sau de anturajul in care se invarte persoana respectiva, lipsa de respect fata de cel pe care il injuri, dar in primul rand lipsa de respect fata de tine insuti.Nu stiu cum as reactiona in aceasta situatie, probabil cu '' multumesc, la fel ''...

mlm
| mlm a răspuns:

Nu suport oamenii care injura, nu stiu cum as reactiona, probabil cu ce moneda primesc cu aia voi inapoia, dar nu am avut ocazia sa injur, singurele injuraturi care le folosesc sint :in puii mei sau bagamias piciorultongue

| Zâmbărici a răspuns:

Poi si eu injur daca ma injura cineva deci daca ma injura cineva iti dai seama ca nu stau sa ma injure tonguetonguetonguetonguetonguelaughinglaughinglaughing

| ioanaa a răspuns:

Recunosc, si eu mai injur cand sunt nervoasa sau suparata (pe strada incerc sa ma abtin), dar asta nu inseamna ca vb tot timpul urat. Nu e finut ca o fata sa injure. Si daca sunt injurata, prefer sa dau replica in alt fel, nu tot printr-o inuratura.

| Mya a răspuns:

Nu ma cobor la nivelul lor! Ii tratez cu indiferenta sau le dau o replica contrariul la ce se asteapta! In felul acesta le dau si exemplu si ii enervez mai mult decat daca as reactiona vulgar.

| greg a răspuns:

Rad de cele mai multe ori, ca sa nu ma enervez. Daca injur ma calmez uneori, altadata mi se par ineficiente si de prost gust.

| ambutisare a răspuns:

Sunt calm de obicei... la mine depinde de gravitatea injuraturii si nu am nimic cu cei care injura, poate se descarca prin asta dar multi dintre cei care injura o fac sa para mai "smecheri". dar nu par.

| anonymus_1825 a răspuns:

Ma fac ca nu aud. Merita sa bag toti traumatizatii in seama? Oricum, ma injura o data, de doua ori, a treia ora nu ii mai dau ocazia. Ii mut maxilaru' de la loc tonguehappy

| Dl.Inginer a răspuns:

Prefer sa-mi musc limba decat sa injur. Cei care injura se injosesc si nu au respect.

| diavolitza a răspuns:

Le arunc una din replicile mele celebre sau nu bag in seamalaughing si plec, desii nu prea sunt injurata, nu prea am obicei sa injur dar daca x( atunci nu ma abtin

| vladimir23 a răspuns:

Cei care injura traiesc intr-un mediu sau grup de persoane in care injuraturile sunt la moda cum ar fi, daca ma injura cineva as putea sai raspund cu aceeasi moneda dar mai conteaza ce fel de persoana e, cei care injura nu cred ca e frumos dar si injuraturile au cateo data rolul lor cel mai important.

| vladimir23 a răspuns:

Cei care injura traiesc intr-un mediu sau grup de persoane in care injuraturile sunt la moda cum ar fi,daca ma injura cineva as putea sai raspund cu aceeasi moneda dar mai conteaza ce fel de persoana e,cei care injura nu cred ca e frumos dar si injuraturile au cateo data rolul lor cel mai important .

| Dragosgan a răspuns:

E simplu. Daca unu ma injura asa:,, Date dracu ma!,, mie nu mi se pare a injuratura.Adica cum sa ma dau dracu? Ca nu sunt dracu sa ma numesc dracu.Adica daca ma injura asa chiar imi face compliment:,, Zicand ca sunt dracu,,. Eu nu pricep.Astia care injura macar sa injure cu ceva logic, nu cu ceva ireal, care dupa mod stintific ar pute fii inpotriva lui.

| realitate a răspuns:

Pai prima mea reactie e sai intorc vb in asa fel incat sa nu mai poata vb nimic si 2 reactionez foarte ne politicos laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Înjurăturile sunt de două feluri: sexi și pornografice.
Toți înjurăm (în special în trafic) și primim înjurături.
Reacția este în funcție de locul, persoana, starea mea de spirit.
În general nu fac apel la astfel de "nervozități".
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In viata de zi cu zi nu folosesc injuriile, dar nu plec capul unei provocari chiar de ma afund in prostie, raspund cu aceiasi moneda altfel ma roade regretul ca am tacut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai dreacu. ca toti injura.Depinde si cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt animale omenesti

| deiaioana a răspuns:

Parerea mea despre cei care injura este de prost gust deoarece tinerii din ziua de azi nu stiu sa faca altceva decat sa injure...am fost odata si eu injurata am reactionat foarte simplu am ignorat total pe cel care ma injurat iar apoi a venit la mine s imi ceara scuze. e forte simplu sa injuri dar mai simplu e sa ignori persoana.cand vede ca nu o bagi in seama vine ia la tine... sper ca ti-am fost de folos...