| croissant a întrebat:

Cum rupeti definitiv legatura cu fostul sau fosta stiind ca inca il/o iubiti?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Definitiv are două aspecte. Faptic, eviți orice contact. Cauți un înlocuitor.
Sufletește, te concentrezi pe noua relație și pe problemele vieții cotodiene.
Lași pe fostul pentru când îți vei scrie memoriile.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Făcându-mi altă relatie. Stii ce repede o uiti pe fosta?

| Ale080999 a răspuns (pentru darrio2007):

Daca iti faci o relatie cand inca suferi dupa fostul/a nu o sa poti trece peste si pe viitor o sa vezi ca e o greseala, asta daca ai avut sentimete puternice in fosta relatie. Parerea mea.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ale080999):

Noua relatie te face sa uiti de prima, cu conditia sa fie mai buna.

| Ale080999 a răspuns (pentru darrio2007):

Tu cand intrii intr-o relati trebuie sa oferi multe lucruri daca vrei si sa primesti asta. Nu poti sa incepi o relatie cu gandul, asta o sa fie mai buna si o sa il uit pe fostul sau pe fosta pentru ca e o mare prostie si poti ranii persoana cu, care intri in relatiea respectiva. Nimeni nu iti garanteaza ca viitoarea relatie o sa fie mai bine si asa o sa poti uita de fosta.
Scuze ca te intreb dar cati ani ai?

| darrio2007 a răspuns (pentru Ale080999):

Poti vedea varsta la profil. O regula care la mine functioneaza este sa nu repeti greselile, tu ca persoana, pe care le-ai facut, in prima relatie. Numai daca poti constientiza unde ai gresit. In cazul meu, la prima casatorie. Daca ea nu corespunde, asta e.

| DeathIncarnate a răspuns:

Block,fata mea

| Andreeush a răspuns:

În astfel de situații oricât de greu ar fi rup legătura cu persoana respectivă și nu îl mai caut.

| Nemessys a răspuns:

Ii zic ceea ce am de zis, dupa aia block peste tot si gata.

| CleanHeart a răspuns:

Cu grija, nu merita sa ramanem langa niste oameni nepotriviti nici 2 secunde.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Pai iti spun din proprie experienta ca eu dupa fosta relatie chiar daca ne am iubit relatia a fost una toxica asa ca, sa il pot uita priveam multe filme sau ieseam cu prietenii la un suc, la o cafea si la aproximativ 6 luni mi am gasit pe altcineva cu care sunt si in momentul de astazi si nu am mai avut nicio treaba cu fostul pana cand ce crezi mi-am facut si eu Facebook si m-a cautat dupa 6 ani de cand ne am despartit ca vrea sa fim din nou impreuna asa ca mi am sters contul de Facebook, stiu ca era suficient sa il blochez dar am preferat eu mai bine sa fac asa oricum nu sunt dependenta de Facebook.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Niste porci, ei cred ca, cu o floare aduc primavara...

| Rux04 a răspuns:

Bună. Eu l-am blocat peste tot. Pare o măsură extremă dar am simțit că numai așa pot evita orice legătură cu el.

| răspundtot a răspuns:

Păi cea mai eficientă metodă e blokul pe Facebook Instagram și ștergerea nr telefon. Altfel, vă puteți întâlni pe stradă și eu zic că puteți fi civilizați

| Bella993 a răspuns:

Ii dai block peste tot. Si nu te lasi temptat sa il/o cauti. Nu te uiti la pozele voastre, nu ii spui altcuiva sa iti arate ce a postat pe social media. Sfatul meu este sa iti cauti activitati, sa fii mereu ocupat, sa iti indrepti atentia spre alte lucuri. Sa reflectezi mai mult asupra propriei persoane si cu timpul o sa fie mai usor.