| prettygirl_9890 a întrebat:

Cum sa atrag atentia unui baiat pe care il plac, e de la mine din scoala si e cu un an mai mare decat mine.nu vb deloc cu el desi suntem in aceeasi scoala.nu stiu ce sa-i spun sau cum sa o fac.am avut ocazia de a vorbi cu el, dar nu am avut tupeu. el e mai tupeist si mai "nebun", iar eu sunt mai timida.nu stiu cum sai atrag atentia sau sa aflu daca e interesat de mine sau macar sa-l fac cumva sa vina sa vb cu mine, va rog ajutati-mahappysi inca ceva, inca nu suntem la liceubig grin

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa lasi in primul rand timiditatea la o parte, in astfel de cazuri nu face bine.
In al doilea rand, ca sa vezi daca e interesat de tine... ori te anturezi (ca sa zic asa) cu niste prieteni din cercul lui (de preferat fete) ori faci rost de id (cea mai simpla metoda) si vbesti cu el...
(FI TU!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Icearca sa-i atragi atentia cu ceva ca sa puteti sa intra-ti intr-o discutie. daca il atragi incetul cu incetul veti fi impreunabig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ca-sa ii atragi privirea sau atentia unui baiat, trebuie sa fii naturala, draguta, la moda, desteapta etccccc- dar niciodata sa nu te bagi singura in seama in fata lui, deoarece atunti i-si va da seama ca il placi si nu o sa te mai bage niciodata in seama!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mie imi place de un baiat! e cu 3 ani mai mare ca mine! Am iesit afara si mi-am facut prieteni in fata blocului la el! In fiecare seara iesea afara ma saluta il salutam pana intr-o zi cand a stat la 0lalta cu noi s-a bagat in seama Ce faci? Cum o mai duci etc etc... Apoi cand sa plecam in casa mi-a cerut id il l-am dat am vb pe mess i-am dat nr meu a doua zi ne-am combinat la cartele apoi stateam in scara ne jucam.Si uite asa mi-a cerut combinatia i-am zis "NU" cu cat il respingi mai mult cu atat te vrea mai mult!

Uite acum ma stiga pe strada se baga cu mine in seama vorbim cu orele!

deci doar trebuie sa fi tu!:p

| prettygirl_9890 explică:

Da dar nu ii cunosc colegele ...si am uitat sa spun ca inainte sa plec de la scoala in fiecare pauza il vedeam si daca faceam un gest de exemplu sa rad sau eu stiu, a zis la un moment dat :"imi dai si mie numarul tau de telefon?" sau comenta la orice faceam ...are vreo importanta?