| anonim_4396 a întrebat:

Incepe scoala si imi doresc sa atrag atentia unui baiat pe care il plac. E de la mine din scoala si e cu un an mai mare decat mine.Nu am curaj sa-i zic ceva pentru ca eu sunt mai micuta de inaltime si el e putin mai inalt decat mine.Inca nu am facut rost de id-ul lui si nu ii cunosc colegii.Plsss "Help Me"!happy a da:nu suntem la liceu big grinhappy

7 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Iai id de mes

| UNfriendLY a răspuns:

Daca nu ai curaj sa-i spui ceva atunci ramai cu rusinea si singurica, mie ca baiat mi-ar place sa mi se spuna in fata, dc ar fi vreo rusine? succes.

| lala178 a răspuns:

Incearca sa mergi un aceleasi locuri in care merge si el, sa te observe cat mai mult, apropie-te de o fata sau baiat din clasa sau anturajul lui, poate cineva din clasa ta il cunoaste, observa daca merge la vreun sport sau la vreun concurs de la scoala si mergi si tu...

| ♥Anto* a răspuns:

Apropiete de el in pauza, aseaza-te pe aceeasi banca cu el, faceti cunostinta, fa-ti curaj si spune-i ca iti este foarte simpatic... sau. daca il intalnesti prin oras, pe strada, intreaba-l "mergi in directia aia? pot sa te insotesc si eu?" (chestia asta am incercat-o euhee hee ).
trebuie sa ai curaj, tupeu sa zici ceea ce simti, pentru ca baiatul ala poate nici nu stie de existenta ta si tu o sa ramai doar cu privitul si visatul si-ti spun eu ca o sa-ti treaca de el peste o vreme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Nu am curaj sa-i zic ceva pentru ca eu sunt mai micuta de inaltime si el e putin mai inalt decat mine" Pai si nu este destul de normal ca un baiat sa fie mai inalt decat o fata? asta-i nu-i un motiv.

| Mellyssa999 a răspuns:

Pai pur si simplu il privesti insistent si mergi tot timpul dupa el si el isi va da seama daca il placi si poate el are curajul sa iti si zica ca te place succes cu el tongue.

| sebstian a răspuns:

Pai unor baieti le plac ca fetele sa fie mai mici la statura dar si la varsta deci fa-ti curaji si spune-i sau incearca sa-l seduci