| ingeruldinintuneric a întrebat:

Cum sa fac ca baiatul pe care il plac sa ma placa si el?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

pai daca nu te place din start de ce sa te mai chinui? dragostea cu forta nu tinestraight face

| lorena21 a răspuns (pentru JayLeno):

Si eu ma confrunt cu aceias problema ce pot sa fac dar am nevoie de o schimbare de looc? aaa

248 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Du-te la mama omida...

Parerea mea este ca dragoste cu forta nu se poate. Si mie imi place de Angelina Jolie si nu pot face nimic sa ma iubeasca si ea.

| Rianana a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie ca si a ta si nici eu nu stiu ce sa fac.I

| d3utzsa a răspuns:

Pentru inceput imprieteneste-te cu el!

afla ce lucruri ii plac si care nu ii placwinking

daca o sa te plac o sa iti propuna sa iesiti la un suc sau pe undeva sa va plimbati:X

nu ii arata prea mult ca iti plc de el ca altfel o sa si-o ia in kp si o sa faca ce vrea el:X

:*

| LoveBlind a răspuns:

Mai, n-ar cum daca el nu te place la frumusete alta solutie nu este dar daca el te place la frumusete atunci trebuie doar sa incerci sa comunici cu el. sti nu conteaza daca gresesti fii tu cu adevarat si printre cuvinte spune-i c il place. intr-un fel afla daca are si el sentimente pentru. tine te pup:*f mult noroc

| cristina_4459 a răspuns:

In primul rand afla daca si el te place putin de tot si daca te place ii spui, dar sa nu-i arata k-ti place mult de tot de el ca dupa o sa faca ce vrea...si daca nu te place, fa rost de numarul lui de telefon, afla ce-i place si dupa vorbesti cu el despre chestiile alea, ii zici ca si tie iti plac aceleasi lucruri...iesiti la un suc si vorbiti mai multe

| squib a răspuns:

@ assiris, tu esti expert TPU?!rolling on the floor

| saynotoemo99 a răspuns:

In problema asta sunt si eu dc e baiatul asta drgutz la scoala si imi plk mult de el am incekat toate variantele dar cum oare sa imi dau seama ca ma plke suntem prieteni dar vreau sa stiu daca ma plke ca sa numai sufar in tacere of firar ajutati-ma TPU va rog din adancul sufletului meu

| deutzasiandre a răspuns:

Flirteza cu el fal sa te placa dar nu exagera. Am incercat si eu si acum nu mai scap de acel tip.

pup noroc

| TootydeCool a răspuns:

Draga..., ai pute in primul rand sa iti schimbi garderoba sau stiulul.
Incerci sa fii cat mao cool si ai grija cum te comporti!@!
Vorbesti frumos cu el si il alinti sau calea cea mai simpla daca esti cool cat de cat il intrebi daca ai place de tine si el iti a raspunde!

| TootydeCool a răspuns:

Uite cateva sfaturi:
1. Privestel fix in ochi
2. Zambestei ( poti sa ai faci cu ochiul)
3. Flateazal (fai un compliment)
4. Treci pe langa el si ai spui "Buna!"
5. Apropriete de el
6. Cum prinzi momentul dau un pupic dulce( vezi sa ai ramana urmele buzelor tale)
! Fii atenta sa nu aiba prietena

| Sofer a răspuns:

Pai dacă nu te place. Nu poți sa îl faci sa te placa cu forța.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput vb q el.fii ff deschisa.vesela.saluta-l u. apoi ignora-l putin.ai sa obs k o sa inceapa el sa te salute f vesel.etc...cand el face asta u esti mai rece q el.superioara...apoi te reapropii de el.si gatabig grin a functionat la minetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta poti afla printr-un singur mod filtreaza k el. vorbeste k el .intreaba-l ceva... uite messengerul ar fi o solutie ...sa ii zpoi k il placi...normal k si hainele fac parte din cuceririle baietilor.ingrijestete.fo cool... s proaspata in fiecare zi ...nu-i da mare atentie.asa el niciodata nu o sa ava curaj sati vb despre asta...winkingwinkingwinkingmult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa ai dai impresia ca ai perfect si sa vb cu el despre orice sa ancerci sa fii ca un prieten fff bun apoi faci pasu urmator al inviti la un suc sau in parc si ii zici ca ati plk de si ca ai vrea sa stai cu el. ancearca sa fii u ansusi si sa nu dai impresia ca esti altceva decat pare, fi draguta cu el si comunica mult cu el si incearca sa fi romantica atragatoare si dupa aia ai zici ca ati plk de el si daca si lui ai plk de tine atunci ancearca sa pastrati relatii mult timp prin respect reciproc si comunicare. daca nu te place atunci nu suferi vei gasi u dragostea adevarata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu simti ca il placi daca il visezi noaptea inseamna ca se gandeste la tine

| DianaMariaA a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? Eu il visez chiar de 2 ori pe saptamana, si. il plac.

| paulinii a răspuns (pentru anonim_4396):

Da il plac... si il visez... nici nu pot durmii din cauza lui. si el se uita la mine. si cand ma uit eu la el. se uita in alta. parte. c ce sa cred?cryingcrying

| adaaduta11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Supper

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elenush:si eu mi-am pis de multe ori intrebarea asta...pffff...cand vedeam ca nu ma pea ia in seama muream...asa ca mi-am luat niste haine trasnet, accesorii cool...eram f vesela, l-am salutat de vreo 2 ori, iar acum sunt combi cu el... te iubesc mult gaby meu:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeeasi situatie ca si tine...nici eu nu stiu ce sa fac...pe mine ma poate ajuta candva? si va rog numai ras k ras k dragoastea k foarta nu se poate si sa renunt ca daca il plac il plac sh gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa te in braci cool, sa nu te intimidezi cand il vezis, daca se uita mereu la tine cand treci pe linga el inseamna ca te place. parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh mie imi placea deun baiat sh el stia ca-mi place dar eram prefoasa sh figuranta sh lui nu-i plac genul asta de fete si nu a mai vb cu me sh m-am schimbat sh intr-o zi i-am zis ca numai imi place de el dar era o minciuna in aceiasi seara imi zice un prieten de al cand iti placea de... vroiai sa fi cu el si eu i-am zis ca mi era indiferent dar doream sa fiu cu el. sh prietenul ala a lui ii zice na vezi daca o intrebai inainte poate aveai sanse si in seara aia i-am zis pe mess ca imi pl de el ca am scis pe birou sh ma intrebare daca n-am preten sh daca nu vreau sa fiu cu el. sh din experienta asta am invatat '; daca iti place de cineva spune-i in fata ca iti place de el/ea sau pe mess dar cel mai bine fata in fata. dar ma intelegeam bine cu cel mai bun pr al lui sh acum ca sunt cu el de app3 saptamana tot il sun pe cel mai bun preten al lui sh il intrebare daca o vb cu el sh ce eu zis ca nu il sacai toata ziua ca ii pl la sat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai o prietena care este in clasa cu baiatul respectiv roag-o sa-i spuna ca il placi si ai vrea sa fii cu el. iar daca acel baiat are aceleas sentimente pe care le ai tu pentru el va iesi ceva bun din asta dar daca nu.../

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am stat cu el o vreme si dupa adio ne-am tot impacat dar eu am o prietena pe nm Amalia (scorpia) si ma enerveaza ca si ea il place, ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stiu ca dragoste cu forta nu se poate si chestii de astea...bla-bla-bla...da totusi daca iti place de el nu ai ce sa faci...eu placeam mult un baiat si mam combi cu el...acum sa iti spun ce trebuie sa faci1.fii matura(baietii sunt inebuniti dupa fetele cuminti)2.salutal mereu 3.fii draguta(nu stii cum? pai nul jicni...zambestei si radei la orice gluma oricat de proasta ar fi...etc)4. iai apararea(cateodata)5.ehh...punctul asta e mai greu si trebuie sa ai un avANTAJ in plus:ai o prietena cea mai buna? el are? sunt combinati? daca da roag-o pe fata sa te ajute in combinatie cu tipu ala de care iti place... ei bine...succes...incearca sa imi asclti sfaturile mai ales alea:1, 2, 3, 4...5 e mai dificil...eu am urmat toti pasii si iata ca mi-a mers... dar asta a fost acu mult timp in uramaasadeee...atat cu povestitul! bafta la agatat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi eu am realizat in 5 ani in care am umblat dupa un baiat ca dragoste cu forta nu se poate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intai incearca sa vezi daca esti placuta de el cat de cat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cineva te raneste si el vine te apara si il bate pe acel baiat care te-a lovit te place la nebuni sau puti si daca te intreaba de anumite lucrui ...pfff...te place... daca esti in auobuz cu el si el povesteste viata lui si tu pe a ta s-ar putea sa mearga daca esti in clasa cu el si nu sunteti din acelasi cartier las-o balta nu incerca nimic acolo poate sa fie o fata care e in aceeasi clasa cu tine si cu baiatu si si ea il place atunci ea are foarte multe avantaje Si daca sunt vechini renunta dar daca nu incearca sa te apropii de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...trebuie sa cat mai naturala...sa nu te imbraci numa cu decolteuri s. a de genul asta ca astfel numai te faci de ras...incearca sa intri in vorba cu el...Iti spune ca esti draguta? iti zambeste? atunci actioneaza! spune`i aceleasi lucruri.glumitzi,zambitzi`va unul altuia=)happy...incercati sa stati cat mai mult timp impreuna...si cand esti sigura intreaba-l daca te place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu il plac pe un tip rares si la inceput se apropia de mine adica vorbea cu mine ma saluta dar acum nu se mai uita la mine
dar eu tot sunt inebunita de el ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in aceeasi problema, eu zic sa te iei dupa zodii si sa vezi daca merita...fii tu insati big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa pui pe cineva sa ai spuna sa te imbarlige cu el :::::::::big grin