| ingeruldinintuneric a întrebat:

Cum sa fac ca baiatul pe care il plac sa ma placa si el?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

pai daca nu te place din start de ce sa te mai chinui? dragostea cu forta nu tinestraight face

248 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o problema:vreau neaparat sa am o relatie.si imi place de foarte multi baieti. uni ma plac alti nu. dar nimeni nu se complica la o relatie cu mine.eu zic ca am 2 defecte... 1 am nasu mare si 2 sunt virgina.am 17 ani. dar nu stiu ce sa mai cred despre baietistraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai afla i-dul lui, iesiti la un suc, saluta-l, va incepe sa creada ca il placi, afla nr lui de tel, si poate dupa aceea vetia avea o relatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie imi place un baiat de 2 ani si de curand am aflat niste zvonuri ca cica ma place... ce pot face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. ii spui pe mess sau ii scrii un mesaj.2.la scoala te uiti in ore catre el si cand se uita spre tine incepi sa zambesti.3.il chemi la ziua ta. 4. le spui tuturor prietenelor tale ca ii dragut. 5. nu te dai mare si cand toata clasa rade tu esti trista. 6. daca incepe sa povesteasca despre ce ii place lui tu esti de acord.
sper sa mearga eu am incercat si a mers...
sukceskisslove struck

| lorena21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am nevoie de mai mult am incercat tot ce ai spus dar nu sunt sigura cai place de mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce fc daca el nu este in cl cu mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce pot sa fac daca el nu este in clasa cu mine iar mie imi este rusine sa il salut:d

| Ade9894 a răspuns (pentru anonim_4396):

In aceeasi situatie sunt si eu.crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si mie imi place de un baiat la nebunieee si am aflat ca si el ma place. are un frate care imi spune ap tot dar nu stiu eu vb cu el glumim impreuna dar nimic nu stiu ce sa fac ajutati-ma plzz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place de un baiat din scoala. La inceput lui ii placea de mine, mie nu imi placea de el. Acum s-a schimbat roata mie imi place de el si lui nu ii mai plec de mine. Il iubesc mult de tot. La inceput m-a intrebat pe msss daca vreau sa fiu cu el si eu ca proasta i-am zis ca "NU". Si in ziua de azi regret ( asta s-a intamplat acum 2luni). Daca aveti ocazia sa nu puneti NU va rog sa spuneti DA incercati macar poate va iese. Daca poate careva sa imi lase un mesaj de ajutor cu numele carla la sfarsit. Daca pe uit pe aici Bogdan sa stii ca et iubesc mult de tot si imi pare rau de ce sa in tamplat. Cu drag: Carla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dracu eu sunt in situatia asta de 5 ani sunt o proasta dar azie e bine cu el si maine e rau etc mult succes tuturor si sa nu aveti aceiasi situatie ca suferiti de dracu va ia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in locul vostru mas arnja si mas da pe langa el pan la urma e baiat asa ca faceti bine si in castigati daca faceti asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuj ce s zc...pfff si eu am cam aceiasi problemastraight face fii naturala normal nu conteaza cum te imbraci, nu conteaza cum te machiezi, putin conteaza km arati si cel my mooooolt conteaza ce ai in interior.tongue stii tuh "inima", succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei ai putea sal icnori daca este in ploc cu tine[sau vecin cu casa ta] el se va simnti prost ca nul mai bagi inseama nul bagi in seama cam trei zile si dupai il intrebi daca simnte ceva pentru tine, asta ar fi o abordare directa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sal intrebi daca ai curajul daca nu pune o prietena sal intrebe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau aceias problema o am si eu imi place de un baiat care la inceput l-am urat dar cand mi-a zis ca el ma iubea si i-am ranit sentimentele m-am simtit foarte prost si m-am indragostit de el dar nu stiu daca mai ma place si cand il fac sa se simta bine a doua zi vb pe mess si imi zice ca vrea sa ne despartim ca eu nul iubesc ce sa fac sal vada cal iubesc si sa nu-mi mai ceara sa ne despartim si sa tina si el la mine va rog ajutati-ma si pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place de un baiat si el nu cred ca ma place da mi-a zis odata cred ca in gluma ca ma place si cand ne intalnim tot striga chesti dinalea hai si dai si ei dinaste a catre mine asta ce inseamna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei gasi altul nu e singurul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place un tip dar nu stiu daca si lui ii place de mnece sa fac ca sa pot afla? ca nu pot sa il intrebare asa ca imi este rusine
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie imi place de un baiat din clasa in ore ma mai uit din cand in cand la el si si el cateodata si picam sa ne uitam ochi un ochi, iar eu ma uit in lata parte dar problema este ca mai demult ii placea si de prt mea cea mai buna si nu stiu daca ii mai place... baftalove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cryingcrying am aceeasi problema numai ca el este mai mare decat mine si nu stiu ce sa fac mi-e rusine sa il salut sau sa vb ca el pentru ca toti din scoala o sa spuna de mine ca uite aia il placve pe ala si o sa fiu subiect de barfa si nu cred ca ma place pentru ca e mai marecryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei... fetelor imi place de el mult uneori se pune langa mine, dar mush dac i place de mine am fost cu el dar ne0am despartit cesafac sa ma pun laloc cu el? Si daca vreti dati-mi id sa vb si pe mess!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii mereu naturala
Indiferent de locul in care te afli, indiferent de persoanele cu care vorbesti, fii naturala! Nu incerca sa pari altceva decat esti, nu-ti modifica vocea pentru a fi mai mieroasa, incearca sa te comporti ca si cand ai fi intre prieteni pe care ii cunosti de o viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fi naturala. Daca te place iti vei da seama si daca nu nu-l poti obliga.Mai exista si alti baieti.Nu insista va rade de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, incearca sa fii smechera, dar ar fi bine sa te comporti cum o faci de obicei pentru ca daca el o sa te placa smechera si u doar te prefaci ca esti smechera pentru al impresiona inseamna ca el nu te place pentru ceea ce esti. Daca tie iti place mult de el ar trebui sa fii tu insati si sa ii arati ca comportamentul tau este mult mai de pret decat celelalte. Daca nu o sa functioneze lasa-l in pace ca este pierderea lui.Succes! dR TREBUIE SA TE GANDESTI BINE INAINTEC
SA IEI O DECIZIE SI TREBUIE SA FIE UN BAIAT CARE SA TE MERITE PE TINE IN PRIMIL RAND, IAR IN AL DOILEA RAND SA MERITE SACRIFICIILE PE CARE LE-AI FACUT PENTRU EL.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa itri in vorba cu el macar ca intre prieteni la inceput ca dup'aia totul va veni de la sine trebuie sa fii tu insati, fii vesela, incearca sa il bine dispui astfel ii va face mare placere sa iasa cu tine. Incercati sa comunicati din ce in ce mai mult, provoacal, jucativa etc iar daca vezi ca e timid fa tu primul pas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu am pus aceeasi intrebare si nu a, ers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare.Am fost combinata cu un baiat si m-a lasat, dar de cate ori ma lasa de atatea ori se intoarce mereu cu mine, si de cate ori il intreb dc se intoarce cu mine zice ca nu stie si ca ma iubeste. Ce inseamna ca ma iubeste si ca tine la mine sau ca rade de mine si ma pune la incercare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incerci daca nu merge nu fi trista mai incerca...wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu pentru ca si eu am o probleam am fost cu un tip acu 2 ani si acum am incept iarasi sa ma gandesc la el nu mai pot dormi nu mai pot manaca are prietena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dragoste cu forta nu se poate, dar daca totusi il placi nu-i da de inteles cal placi.Fii tare... daca te place si tu il ignori atunci se va apropia de tine mai mult fa acesti pasi:1. spune-i cal placi2.lasa-l vreo 2 saptamana.cu gandul cal placi 3. dupa aceea, du-te la el si spune-i ca tea indragostit de altcineva si esti cu cineva 4.asigurate ca vreo cateva saptamana.nu se imprieteneste cu nicio fata, iar daca o face inventeaza ceva despre aceea fata si spune-i barfitorilor clasei care vor raspandi vestea stiu ca este rautacios dar in dragoste si in razboi totul e permis. 5. dupa cateva saptamana in care l-ai tinut pe jar spune-i cal placi cu siguranta te va place si el.Doar a indurat atata pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa fi directa adica... intr-o zi si pe mess si fata in fata,,,, il intrbi frumos,,,, tie ti se pare ca sunt draguzta si daca zice da mai inkolo sti si tusmugsmug... dar daca zice nu nu te mai chinuisad