| blossoming a întrebat:

Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la fostul iubit care a fost si primul si am fost putin timp impreuna? Sunt deja luni de zile si eu inca ma gandesc la el si ca eu sa-l caut mai ales ca stiu ca e singur; m-as plimba prin cartierul lui, m-as duce la el pentru ca s-a putea sa nu-mi raspunda la telefon sau sms.Cand i-au decizia de a-l uita ma simt bine insa dupa 2-3 ore ma razgandesc si ma simt si mai bine cand sunt cu gandul ca l-as revedea. cum sa ma impac cu el sau eu cu mine si sa-mi vad mai departe de viata linistita fara el in gand? Chiar sunt indragostita de el, iar el a renuntat foarte usor la tot apeland la indiferenta Doare enorm si vreau sa nu mai fie asa! crying

12 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Daca spui ca a fost primul o sa fie cam greu de uitat pentru ca a fost primul cu care te-ai sarutat, primul la care ai simtit mii de fluturasi in stomac, primul cu care ai invatat lucrurile esentiale ale iubirii chiar si pentru timpul acela scurt petrecut.Este greu cand din doi ramane decat unul singur si fiecare sa o ia pe alt drum, este groaznic, am trecut si eu prin asa ceva si stiu cat de mult doaresad. Poate chiar imosibil de uitat pentru ca persoanele importante din viata noastra nu le vom putea uita niciodata, ci doar sa invatam sa traim fara elesad.
Daca spui ca ai vrea sa te impaci cu el ai putea sa vorbesti cu el sa ii spui tot ceea ce simti, ca ai vrea sa mai dai o sansa relatiei, pentru ca il iubesti si ti la el, daca poate sa dea cu picioru la clipele frumoase petrecute impreuna si ca nu ar regreta daca ar mai da o sansa relatiei voastre.
Daca nu vrei sa te mai impaci cu el, trebuie sa incerci sa nu te mai gandesti la el, gaseste diverse activitati, iesi pe afara, distreza-te. Timpul o sa vindece orice rana, vei vedea si vei fi mai bine decat esti acum.
Fi tare, aduna-te, vei vedea ca vei reusi.
Bafta si ai grija de tinehappy

| blossoming explică (pentru mihaelaa18):

Draga mea n-a fost primul cu care m-am sarutat asta s-a intamplat acum multi ani de zile, a fost primul barbat cu care am facut dragoste... e cu totul altceva si nu mai sunt o pustoaica. Nu stiu daca si in cazul tau a fost la fel ca la mine pentru ca una e doar sa te saruti si alta e cu cineva cu care ajungi la mult mai mult. As vrea sa ma distrez dar n-am cu cine ca n-am prieteni cu care sa fac asta. Multumesc mult draga mea happy

| mihaelaa18 a răspuns:

Blossoming :este cam urat pentru ca nu ai prietenistraight face. Incearca sa iti gasesti atunci o activitate care sa te poata tine ocupata si in acelasi timp sa iti ocupe si timpul pentru a te face sa mai uiti.Incearca sa te imprietenesti cu cineva, sa te integrezi intr-un grup.Ai sa vezi ca va fi mai bine si vei depasi mult mai bine acest moment.
Baftakiss

| blossoming explică (pentru mihaelaa18):

Draguta, am cativa prieteni care fie nu sunt in tara fie sunt la casa lor cu copilasi si nu isi permit nici financiar sa iasa in oras; m-am gandit ca o sa intelegi ca n-am prieteni deloc. A incerca sa ma imprietenesc e cam greu draguta ca doar n-ai vrea sa opresc lumea pe strada. Pupici :*

| mihaelaa18 a răspuns:

Blossoming :aha, acum m-am inteles.Scuze ca nu am inteles de prima data si ca am inteles gresitstraight face. Sper ca de acum inainte sa fi fericita, implinita si mai ales sa numai fi suparata.Ai sa vezi ca totul va fi bine si ca intr-un final te vei vindeca, sunt sigura de astakiss

| blossoming explică (pentru mihaelaa18):

Multumesc draguta! Si eu sper acelasi lucru. Din cate am observat oricum si aici si in viata reala toata lumea imi da sfaturi sa ma duc singura in cluburi desi nu-mi plac si nu m-as duce singura laughing Dar deh fiecare dupa cum gandeste si cum simte sa traiasca. Pup :*

| mihaelaa18 a răspuns:

Am*

| notsurewhoiam a răspuns:

Daca tu consideri ca merita sa te intorci la el si sa va impacati fa-o fara sa eziti dar daca nu ai dreptate s-ar putea sa setermine mai urat ca prima data...nimeni in afara de tine nu stie ce e cel mai bine pentru tine asa ca gandeste-te bine. Good luckhappy

| blossoming explică (pentru notsurewhoiam):

Ai mare dreptate! Multumesc mult, sa fie! happy

| mat31new a răspuns:

Timpul le face pe toate.
asta e si pentru baietii care nu stiu sa satisfaca fetelewinking

| RKFloryyST a răspuns:

Exact asa a fost si pentru mine... ocupa-te de altceva, sa nu te mai gandesti la el si oricum cu timpu o sa treacaoh go on

| blossoming explică (pentru RKFloryyST):

Timul tot trece de 8 luni si observ ca sentimentele mele sunt la fel de puternice sad In ritmul asta cine stie cati ani ma tine...