| Pissy a întrebat:

Sunt cu un baiat de aproape 1 an.De aproape 5 luni nu prea ne mai intelegem. El imi reproseaza ca sunt rece si indiferenta, iar eu ii reprosez ca nu are incredere in mine.Adevarul este ca nu are pentru ca ma pune sa-l sun din 20 in 20 de minute atunci cand nu suntem impreuna sau nu suntem pe mess.S`a schimbat mult fata de mine..Imi mai da cate`o palma in joaca, mai zice ceva urat in gluma si apoi isi cere scuze.Nu stiu ce se intampla cu el.Ma puteti ajuta? Si mai am inca o problema. Inainte sa fiu cu el, am fost cu un baiat 9 luni, m`am culcat cu el si si-a batut joc de mine in cel mai mare hal posibil.Ma batea, ma injura, ma vorbea in tot cartierul ca sunt "curva". Asta s`a intamplat acum 1 an jumate.L`am iubit mult si chiar si acum, dupa atata timp simt ca inca il iubesc, desi sunt cu baiatul asta de aproape 1 an.Tin la el enorm si mi-ar fi greu sa-l pierd, dar tot pe fostul il iubesc, indiferent de cate mi-a facut.Nu stiu cum sa nu ma mai gandesc la fostul` si cum sa-l fac pe prietenul meu sa nu`si dea seama.El mereu imi zice "inca il iubesti pe ala si de mine iti bati joc". Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc si imi cer scuze ca v-am pus sa cititi atat!

2 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Simte si el ca inca te gandesti la fostul, tocmai de aia nu are incredere in tine.De ce te-ai pus in alta relatie in moment ce nu ai trecut peste precedenta?
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, daca va afla din alta parte o sa se termine urat pentru tine si presimt ca vei fi iar facuta "curva" prin cartier.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu o sa iti placa sfatul meu, dar fostul tau nu merita sa il iubesti pentru ca te batea si se purta in halul ala de urat cu tine, iar actualul nu pare foarte diferit de el, motiv pentru care sfatul meu ar fi sa iei o pauza si sa te gandesti foarte bine. Nu e normal sa te puna sa il suni din 20 in 20 de minute, nu e normal sa iti dea o palma nici macar in joaca, sa te injure... Daca acum, dupa 1 an de relatie face asa, gandeste-te cum o sa faca mai tarziu.