| MariaMarty a întrebat:

Cum sa fac sa nu ma mai pierd cu firea in fata baiatului de care imi place? sau de care ma simt atrasa.pur si simplu ma emotionez si ma comport ca o tampita,ma inrosesc, imi bate inima foarte tare, spun tampenii off..si am 17 ani..si mi-e atat de ciuda, mai ales ca baietii cu care am mai iesit si nu mi-au placut mi-au reproasat ca sunt ~rece~ iar cu cei care imi plac parca sunt o copila de 12 ani..cum sa fac sa-mi controlez emotiile?

Răspuns Câştigător
| Ezeru a răspuns:

Nu lasa pe nimeni sa te descurajeze. Daca esti tu insuti indiferent de ce cred alti mereu vei avea de castigat. Stai calma. La inceput este greu, dar pe parcurs o sa vezi ca o sa ti se para usor. Trebuie doar sa iti controlezi corpul ceea ce este usor, dar inima si sentimentele lasa-le sa sburdewinking

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te-ai îndrăgostit de el, emoțiile le lași acasă!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Stai mai mult in preajma lui.

| Ezeru a răspuns:

Nu poti. Este imposibil sa iti tii inima in frau oricat ai incerca, dar esti mare asa ca calmeaza-te relaxeaza-ti mintea si gandeste limpede. Nu iti controla inima ci corpu-lwinking

| MariaMarty explică (pentru Ezeru):

Off.dar e atat de greu..si sincer, ultima data unu de care mi-a placut a zis ca nu gandesc calumea pentru varsta mea, ca parca as fi una de 14..si sincer, mi-e ciuda..pentru ca eu stiu prea bine cum sunt..insa sentimentele clar ma prostesc si zic numa tampenii sad

| MariaMarty explică (pentru Ezeru):

Multumesc mult de sfat. happy si da corpul il controlez cumva, insa spun numai aiureli laughing

| Ezeru a răspuns (pentru MariaMarty):

Cu placere happy incearca sa iti controlezi cuvintele sau sa faci aiurelile acelea sa para interesantehee hee

| Ezeru a răspuns (pentru MariaMarty):

Nu lasa pe nimeni sa te descurajeze. Daca esti tu insuti indiferent de ce cred alti mereu vei avea de castigat. Stai calma. La inceput este greu, dar pe parcurs o sa vezi ca o sa ti se para usor. Trebuie doar sa iti controlezi corpul ceea ce este usor, dar inima si sentimentele lasa-le sa sburdewinking

| Mediocre a răspuns:

Nu prea este leac; s.

| MariaMarty explică (pentru Mediocre):

Off...atunci,in stilu asta o sa raman singura.

| RazvanKid a răspuns:

Ah, ai 17 ani, e drăgut să stii. Dacă tipul te place se va indrăgosti si de partea aia "cu-capul-in-nori"hee hee atunci cand esti cu el. Si nu prea poti face nimic pentru a te controla in situatii de astea... e greu. laughing Incearcă să te porti natural, să ai incredere in tine, nu ca si cum l-ai avea pe regele Angliei langă tine. laughing Apropo, nu e absolut nimic rău in asta, iti spun eu că majoritatea băietilor le plac astfel de fete, si mie mi se par atat de drăgute cand rosesc, sincer. Totusi, asta cred că este si partea aia mai faină cand te indragostesti, te comporti ca un "idiot" fără să vrei si, hei, eu vorbesc din experientă proprie. laughing Nu te mai ingrijora din cauza asta, fetele de genul sunt foarte drăgute, nu sunt singurul care crede asta. Trust me kiss

| MariaMarty explică (pentru RazvanKid):

Daa,pacat ca baietii de care am dat nu prea cred asta ..si nici nu m-au mai bagat in seama.off, dar asta e. cu timpul poate ma voi controla mai bine.