| MariaMarty a întrebat:

Ok.mi s-a spus acum ceva timp ca sunt imatura..si da, poate sunt..insa stiu ca sunt matura cand trebuie, cand se intampla ceva cuiva nu ma pierd cu firea si actionez cum trebuie, prietenii imi zic ca dau sfaturi bune, cand ma implic intr-un proiect la scoala sunt cat se poate de serioasa si dau totul ca sa iasa cat mai bine etc, insa numai in relatii cu anumite persoane..gen cu baietii pentru care am anumite sentimente/atractie fizica nu stiu de ce dar ma pierd cu firea si ajung sa spun lucruri tampite..nustiu ma comport ca o copila de 12 ani si e aiurea...mai ales cand stiu ca nu sunt asa..adica ok, sunt copilaroasa, zapacita.dar de aici pana la o gandire imatura e distanta mare..si am tot iesit si vorbit cu unii baieti pentru care nu aveam sentimente..si ma comportam normal, ba chiar mi s-a spus ca-s prea ~rece~ sau indiferenta..ok..si acum ma tot intreb ce naiba sa fac sa nu mai fiu asa cu baietii care ii plac.pur si simplu ma comport ca o tampita..si mi-e ciuda..mai ales ca stiu ca daca ma cunosti mai bine sunt altfel (sunt o persoana mai introvertita si e mult pana sa ma deschid in fata cuiva ).aa si am m-ai observat ca atunci cand sunt ~indragostita~ de cineva is total cu capu in nori.iar cand nu-mi place de nimeni, sau nu simt fluturi in stomac n-am nici pe naiba.off, si totusi am 17 ani..si vad ca in relatia cu baiatu care imi place is asa o idioata ca si eu daca as fi in locu lui n-as vrea sa mai aud de una ca mine. off sad

1 răspuns:
| aishastefi8 a răspuns:

Este perfect normal sa fii imatura alaturi de baiatul pe care il iubesti. Aasta pentru ca ai nevoie de afectiune si iti doresti sa iti arate cat de mult te iubeste si sa aveti o relatie ca niste copii