| marsmallowlover a întrebat:

Cum sa fac un baiat mai timid si cuminte de fire sa fie mai hotarat si mai tupeist? imi este greu deoarece e complicat cu cei timizi, nu pot face primul pas asa usor(fiindca mi-e frica sa ma creada prea tupeista)dar il pot continua. Ce ar trebui sa fac sa fie mai deschis, hotarat si sa il conving sa imi spuna ce ii place?

4 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Pai nu fi impulsiva si aruncai niste ideei asa legate de voi doi. Spune-i ca este un luptator asa o sa iasa din caracapacea de copil.Nu fii prea moale nici u ca dupa resti sa zica ca u esti timida si nu el si poate regreti.

| Delete a răspuns:

Eao mai usurel cu el, si trebuie sa astepti putin pina cind nu o sa faca el primul pas.mai bine cautati pe cineva mai dezghetat

| smecherudin19 a răspuns:

Invita-l la tine acasa si intreaba-l ce ii place la tine si ce nu...mergeti apoi dupa cateva zile undeva nu stiu la un suc ceva si vorbiti mereu, mereu si mereu
spune-i de ce ii este frica (in caz de) apoi veti deveni un cuplu frumos

impreuna

| adrianpopa007 a răspuns:

Pune-i intrebari ca sa se deschida ...vezi un pic ce copilarie a avut...sa ai multa rabdare, in primul rand asculta-l nu te grabi sa-i dai sfaturi.succes