| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
De ce un baiat timid evita fata pe care o place?
Si ii este greu sa ii spuna ca vrea sa fie impreuna? Cu toate ca el isi doreste?
De ce ii este greu sa faca primul pas?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tocmai pentru că este timid. Îi este frică de reacţia ta, de răspunsul pe care i-l vei da!
Poate gândeşte negativ şi frica asta îl împiedică să îţi arate, să-ţi spună ce simte.
Dacă îl placi, nu ezita să-i spui asta. Nu vei regreta.
O seară frumoasă!

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa sti ca ea zice cel mai corect... fiind timid, si mai ales ca baiat, din perspectiva mea, cred ca ii este frica de raspunsul tau, ii este frica de raspunsul tau ca sa nu fie " nu ", chiar daca te place... se poate chiar si sa nu te intrebe niciodata deci daca tu nu esti timida ar fi bine sa faci tu un mic pas sa-i arati ca si tu il placi.

8 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Asta ma intreb si eu.
In orice caz, are foarte multe de pierdut.Eu i-am spus unui baiat foarte timid ca il plac, si el ma placea, sigur, era atat de timid incat s-a agitat foarte mult, a zis ca ii e frig si a plecat acasa...

| neutrino a răspuns:

Pentru ca inca nu este capabil pentru un pas atat de mare pentru el.

| cristimihailov a răspuns:

Sa nu fie refuzat.
Sau de ceea ce spun ceilalti

| Seepty a răspuns:

Ii este greu pentru ca e mai timid de felul lui si crede ca se va incurca in fata ta si se va face de ras, asa ca asteapta de la tine primul pas.

Răspuns utilizator avertizat
| djdani2010 a răspuns:

Pentru ca ii frica.
Ii este frica de esec.

| OnutsaXD a răspuns:

Pentru ca ceva il retine. De obicei tu ar trebui sa faci primul pas iar apoi o sa vina de la el. Tot ce trebuie sa faci e sa ii cresti stima fata de propria persoana.