| Acadeeeaa a întrebat:

Cum sa-i spun unui baiat ca vreau sa ma despart de el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand, incearca sa fii educata. Prin educatie se diferentiaza oamenii si asa poti sa dai clasa.
In al doilea rand, nu fii nervoasa. Spune-i-o calma si pe un ton bland.
Spune-i ca simti ca ceva nu mai merge si ca nu mai e ca la inceput. Sau spune-i adevaratul motiv. Daca nu e din cauza lui ar fi bine sa iti ceri scuze si sa ii spui ca nu e din cauza lui. Sunt unii baieti care desi par duri, sunt sentimentali si s-ar putea sa-l ranesti.
Puteti sa ramaneti totusi prieteni.
Sper ca te-am ajutat. O zi buna!

8 răspunsuri:
| Scândură a răspuns:

Buna! Cel mai bine e sa-i spui asta in fata, nu prin telefon, mess etc. Intalniti-va undeva si spune-i ca sentimentele tale pentru el nu mai sunt aceleasi, s-au schimbat, snu-l mai iubesti, si ar fi mai bine sa va despartiti deoarece o relatie fara dragoste nu are sanse sa mearga! Vorbeste-i bland si pe un ton normal, incearca sa-i propui sa ramaneti prieteni, ca sa vada ca mai vrei sa ti legatura cu el si chiar daca nu vrei, e mai bine asa, poate nu se va supara, insa de suferit probabil ca va suferii.
Sper ca te-am ajutat si iti urez mult succes!

| eurynomus a răspuns:

Zi asa: poate ai treaba si eu te retin

| anytimeanywhere a răspuns:

"imi pare rau dar cred ca e mai bine sa ne despartim " - ceva din inima happy mult succes

| AbysWallker a răspuns:

Incearca sa ii spui cat mai frumoswinking

| Rapture a răspuns:

"-Vrei sa vezi un truc magic?
-Sigur.
-POOF. Esti singur."

| Heath a răspuns:

"Vreau sa ma despart de tine."

| Sk8Boy10 a răspuns:

Spune-i ca tu nu mai simti flacara care te lega de el, spune-i ca nu te mai simti ca inainte cu el ceva nu mai e la fel si crezi ca ar fi bine pentru aman2 sa va despartiti...dar totusi sa nu se supere si sa ramaeti amici funda pls...

| mariy1g a răspuns:

Amanunte ceva...
Oricum zi ca numai tii la el si cu asta basta! happy