| marya_9643 a întrebat:

Cum sa-i zic unui baiat ca il plac?thinking
help
si el ma place dar suntem timizi
si vreau sa fac eu primul pas
mersi:X:X:XX

7 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Te duci,ii pui mana pe abdomen,te uiti fix in ochii lui si-i zici"Oare si tu ai acelasi numar de fluturasi in stomac ca si mine? Oare se datoreaza faptului ca simtim ceva unul pentru celalalt? Nu vrei sa ne numaram fluturasii impreuna, eu pe-ai tai si tu pe-ai mei?"laughingSi uite-asa, ca sa-i"numarati"va trebui sa petreceti mult timp impreuna...fiindca fluturasii se vor inmulti si n-o sa va prea iasa numaratoarea!laughing

| maradi3 a răspuns:

Te duci,ii pui mana pe abdomen,te uiti fix in ochii lui si-i zici"Oare si tu ai acelasi numar de fluturasi in stomac ca si mine? Oare se datoreaza faptului ca simtim ceva unul pentru celalalt? Nu vrei sa ne numaram fluturasii impreuna, eu pe-ai tai si tu pe-ai mei?"laughingSi uite-asa, ca sa-i"numarati"va trebui sa petreceti mult timp impreuna...fiindca fluturasii se vor inmulti si n-o sa va prea iasa numaratoarea!happy

| Simmsii a răspuns:

Buna happy,, si eu sunt in aceeasi situatiesad.
dar nu e asa rauhappy. noi ne placem de mult timp
si oricat de timida am fost in acel moment i-am zis iar atunci mia recunoscut si el sentimentelehappy.
spuneile tu prima caci poate el e mai timidd ca tine sau nu e sigur ca il placi multhappy. si nu astepta mult pana ii spui pentru ca ai mari sanse de al pierdesad.
ei bine bafta :X
daca vrei mai multe sfaturi uite id meu happy : cammi. 9978

| DeeaUcideVisse a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui direct ca il placi ...doar abordeaza`l discret. puteti incepe conversatia pornind de la o pasiune comuna ca muzica sau filmele sau mai stiu eu ce va place voua.sau ce face el in acel moment. poate citeste sau asculta muzica ii poti pune intrebari despre activitatea lui.totusi incearca sa nu fii prea curioasa.afiseaza doar un zambet dragut si fii cat poti tu de civilizata (nu injura ) incearca sa fii prietenoas aatunci cand esti in preajma lui caci baietii apreciaza astfel de fete ("mai cuminti''). daca esti timida fa`ti curaj la urma urmei e un baiat si daca si el te place atunci nu are de ce sa iti fie frica love struck
Sper ca te-am ajutat. funda?

| mogosan96 a răspuns:

Aveti avantajul ca sunteti timizi. deci nu va grabeste nimeni... incerca sa stai cu el mai mult timp si sa vorbiti restul vine de la sine

| DilauRo a răspuns:

Esti sigura ca te place? Daca da spune-i ce simti pentru el. Oricum nu ai ce pierde. daca nu-i spui tu poate o s-o faca alta si atunci o sa regreti.

| gilbert_8348 a răspuns:

Pai fi tare si spune-i ca il yubesty