| BiaBybbyBia a întrebat:

Cum sa ii spun ca il plac? Sunt clasa a8-a si el a6-a. El uneori imi da de inteles ca ma place dar acum nu stiu ce sa fac ca el e foarte timid. Intr-o zi eram cu el in drum spre casa, si la un momentdat l-am intrebat(fara sa vreau),,ai prietena" si el a stat ceva a zambit si apoi m-a intrebat "de ce?,, si eu ca imi era frica, nu stiu de ce, i-am spus,,ee asa ca la noi in clasa e o moda sa ai o prietena" si el a zsi "aaa" si dupa un timp mi-a zis,,da,am,acum stii" dar in timpul asta el zambeaaaa. Si pe strada acum ceva timp am auzit ca vb cu o colega de la el din clasa si ii zicea,, pe mine nu ma mai intereseaza, acum depinde de ea, daca nu mai vrea sa fie cu mine, nici eu, nu imi mai pasa". Acum eu cum fac/ce fac? As vrea sa fiu cu el. Ma gandeam sa ii dau un biletel in care sa scriu ceva mai in limbajul ala modert genTbX DEASTEA. vA ROOOG AJUTATI-MA SI PE MINE.

7 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Vorbeşte cu el, e singura soluţie.E clar că băiatul te place.Baftă.

| wolder a răspuns:

E cam mic.
nu prea se potrivesc cei de-a 8a cu aia de-a 6a.imi amintesc ca noi radeam si ii batjocoream pe aia de-a 6a fiindca ni se pareau pitici

| neutrino a răspuns:

Lasa-l si pe el sa mai creasca putin, macar pana ajunge in clasa aVIII-a.

| BiaBybbyBia explică (pentru neutrino):

Pai atunci eu o sa fiu aX-a si nu cred ca mai are vrein rost peste 2 ani. :p

| lpavel a răspuns:

La varsta asta ii poti spune când sunteti impreuna ca ti mult la el... Desi nu stiu cum va reactiona dar la varsta lui numai cuvintele il pot face sa-si dea seama ca-l placi... Succes!

| BiaBybbyBia explică (pentru lpavel):

Pai ok...dar cum sa ii spun? Ca dupa aia imi este sa nu faca misto de mine. Cum sa fac? Te rog, ajuta-ma.

| lpavel a răspuns (pentru BiaBybbyBia):

Pai ti-am spus : când sunteti in drum spre casa si incepeti sa vorbiti despre voi, tu ii spui atunci direct ca : ti la el, observi reactia lui, daca incepe sa vorbeasca chestii care nu-ti sunt pe plac... tu o întorci altfel si spui ca ai vrut sa zici ca ti la el ca la un amic, la asta te referea-i! Daca vezi ca-i place ideea ta, adica nu zice nimic si zambeste atunci sigur te place, ar vrea sa-ti spuna si el acelasi lucru dar nu indrazneste. Poti sa-i tragi tu cuvintele din gura intrebandu-l daca si el tine la tine sau orice dar ATENTIE s-ar putea sa-l sperii si vei strica tot... deci primi pasi c-am astea-s! Succes! happy