| anonim_4396 a întrebat:

Deci...am fost doua luni impreuna pot sa zic ca relatia a mers destul de bine, desi in ultimele 2 saptamani ne vedeam cam rar si acesta a fost motivul de despartire.Eu sunt o fire mai comunicativa iar el e mai rece, eu il sunam des el doar o data pe zi sau o data la doua zilestraight face.

Am stat doua saptamani despartiti dupa ce i-am spus ca relatia nu mai merge si nu mai vreau sa continuam. Dupa doua saptamani m-a rugat sa ne impacam ca a fost o prostie fapul ca ne-am despartit din aceasta cauza.Am fost de acord; primele zile au fost minunate ma cauta des ne intalneam des dar dupa aia totul a devenit ca si inainte am incercat sa vorbesc cu el sa il intreb de ce e asa rece de ce nu ma suna de ce nu ma cauta... iar raspunsul lui a fost ceva de genul: "iubi nu am prea mult timp liber si nici minute".

Am uitat sa va zic ca in momentul in care i-am spus prima data ca vreau sa ne despartim mi-a dat ignore pe mess fiind foarte suparat.

De cand ne-am impacat l-am tot intrebat ca nu are de gand sa mai imi dea add si a zis ca nu a avut timp sa intre pe mess dar cand va intra imi va da, el intra zilnic pe mess dar de o saptamana si ceva tot astept sa imi dea add.

Am decis sa nu il mai caut pana nu o va face el, luni nu ma cautat de loc, marti mi-a trimis un sms sa ii dau id meu i l-am dat si nimic...azi iar nu m-a cautat.

Nu stiu ce sa cred sta cu mine doar la misto? sau cum?

De iubit nu cred ca ma iubeste deoarace nu ne cunosteam de mult timp.Nici eu nu il iubesc dar ma simteam bine in preajma lui.

Am de gand sa nu il caut pana nu o va face el e bine ce fac? Va rog cat mai multe sfaturi!

Multumesc!

1 răspuns:
| Alina_9354 a răspuns:

Ai luat o decizie foarte buna, asteapta sa vezi pana cand are de gand sa nu faca nimic! Intr-o relatie fiecare vine cu partea lui, cedeaza nu lasa numai pe celalalt sa faca totul! Intr-o relatie trebuie sa ai timp oricand pentru persoana de langa tine, daca nu, nu mai are rost acea relatie! Parerea mea...Bafta!