| geogi a întrebat:

Cum sa ii spun la pr meu ca m-am saturat ca el sa iasa tot timpu cu prieteni la pizza la biliard la suc si noi cand ne intalnim stam in parc da cu ei poate sa iasa si nu inteleg de ce cum sa ii zic?

Răspuns Câştigător
| BlueEyes a răspuns:

Invita-l tu! Spune-i ca, de exp, in seara asta te-ai gandit ca ar fi frumos sa mergeti amandoi la un film, il lasi pe el sa aleaga filmul.Sau ca vrei sa mergeti la un restaurant, sa mancati o pizza, sa beti un suc...Si incearca sa ii explici ca nu ti se pare corect sa iasa numai cu prietenii, ai si tu drepul tauwinkingDaca nu vrea nici asa, atunci iesi si tu cu prietenele tale in oras atunci cand el e cu prietenii. Daca va afla sigur nu va fi prea incantatwinking Ii spui ca daca el iese cu prietenii, iesi si tu cu prietenele pentru ca si tu vrei sa te distrezi. Astea au fost niste idei, tu iti cunosti cel mai bine prietenul, stii cum sa il iei, cum sa ii vorbesti...Eu ti-am spus din propria experienta, la mine a functionat, nu i-a convenit deloc ca ies in oras fara el asa ca a ales sa iasa el cu minewinking. Te pup

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vorbește deschis și civilizat cu el despre aceste aspecte, fără oculișuri.
Pa, pa.

| Dizzydizz a răspuns:

Trebuie sa fii directa, doar asa va itnelege.

| AlndChocolate a răspuns:

Spui mai intai ce te macina, cu mult calm ca si cum i-ai spune-o celui mai bun prieten si dupa care ii spui ca nu mai poti continua.Succes!;*

| Liviu3478 a răspuns:

Spune-i sa mergeti si voi undeva la un film la un suc la o terasa ceva. Ii spui frumos ca te-ai plictisit sa tot stai in parc si mai vrei sa mai mergi si prin alte locuri sa va distrati pe undeva.In timp ce ii spui asta sa te dai si tu pe langa el sa fie atras in asa fel in cat sa nu poata refuza.
Succes!

| mariamaya08 a răspuns:

In primul rand, nu-i spune niciodata sa aleaga intre tine si prietenii lui, deoarece va alege prietenii, se va simti presat si se va desparti de tine.In al doilea rand, fa-ti curaj intr-o zi si spune-i ca ai nevoie de mai multa atentie din partea lui, spune-i ca ti-ar placea sa vedeti un film impreuna, sa mergeti la o terasa, sa petreceti mai mult timp impreuna. Good luck!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zii daca el continua sa iasa cu prietenii il lasi si asa poate iti acorda mai multa atentie